unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Polmaratón

Jánošíkove dni 2012 na fotografiách - doplnené o nové

jd-foto-sumarizaciaJánošíkove dni 2012 sú už za nami, teraz prichádza čas na ich sumarizáciu. Začíname fotografiami, ktorých autormi sú fotografi Milan Kosec Marián Žiško a Ľubo Bechný. Fotografie od Milana Koseca sú rozdelené podľa jednotlivých dní, od Mariána Žiška sa nachádzajú v jednej spoločnej kategórii, tie od Ľuba Bechného sú dokonca rozdelené nielen podľa dní, ale aj podľa konkrétnej akcie. Ďalšie fotografie taktiež môžete nájsť na Facebookovej stránke Jánošíkových dní www.facebook.com/JanosikoveDni.

Jánošíkove dni 2012 na videách

janosikove-dni-2012-na-videachPo krátkom čase vám prinášame okrem fotografií zhrnutie Jánošíkových dní 2012 aj na videách. Autorom všetkých videí je Ján Laurenčík. Prostredníctvom nich môžete opäť zažiť nezabudnuteľné folklórne zážitky z jubilejného 50.ročníka Jánošíkových dní v Terchovej.

Jánošíkové dni 2012 - návrat ku nedeľňajšiemu programu + fotografie

jd-nedela.zhrnutie2Nedeľa, posledný deň jubilejného 50.ročníka Jánošíkových dní v Terchovej začala tradičnou svätou omšou za nositeľou ľudových tradícii v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Súčasťou omše bol spev a hranie folkloristov z Terchovej, čo dalo omši výnimočný charakter. Po skončení omše, sa muzikanti a speváci presunuli pred budovu Obecného úradu, kde nasadli na vozy.

Jánošíkové dni 2012 - návrat ku sobotňajšiemu programu + fotografie

jd-sobota2Sobotňajší galaprogram 50. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej zavŕšila pieseň Na kráľovej holi v podaní Terchovského symfonického orchestra, ktorú postojačky spieval zaplnený amfiteáter Nad bôrami.

Galaprogram bol podľa dramaturga festivalu Petra Cabadaja koncipovaný z dvoch častí. „V prvej sa predstavila Lúčnica, ktorá si pripravila pre Terchovú špeciálny program, ako venovanie jubilujúcich Jánošíkovým dňom. V druhej časti Všade dobre, v Terchovej najlepšie sa predstavili účinkujúci zo Slovenska, Macedónska a Českej republiky, pričom išlo o zaujímavú kombináciu žánrov,“ skonštatoval Cabadaj.

Jánošíkové dni 2012 - návrat ku piatkovému programu + fotografie

jan-dni-piatok-zhrnutiePiatkový program na Jánošíkových dňoch sa oddávna nesie v znení terchovskej hudby a nebolo tomu inak ani na tomto jubilejnom ročníku. Program začal vernisážou výstavy z kresleného zbojníckeho seriálu, neskôr pokračoval program v šapitó, kde ste mohli vidieť  súbory, ktorých zakladateľom bol terchovský rodák Miroslav Vallo. Amfiteáter Nad bôrami hostil večerný program, na ktorom sa predstavilo množstvo muzikantov, spevákov a tanečníkov z kraja Jánošíka.

Jánošíkové dni 2012 - návrat ku štvrtkovému programu + fotografie

janosikove-dni-stvrtokVo štvrtok 26.júla 2012 sa začal jubilejný, v poradí 50.ročník Jánošíkových dní v Terchovej. Program odštartoval vernisážou "ČRIEPKY V KRÁSE UKRYTÉ", ktorá bola v Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline. Program pokračoval v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej, kde sa predviedli muzikanti a speváci z Terchovej, ĽH Ďatelinka a speváci z Detvy, ĽH Raslavičan a speváci z Raslavíc, Goralská muzika, Karpieli z Koscieliska.

Jánošíkove dni 2012 - pozvánka na nedeľu

pozvanka-nedelaNedeľa, posledný deň festivalu Jánošíkove dni, je oddávna spätá so svätou omšou za nositeľou ľudových tradícii. Jej začiatok je o 8:30hod v Kostole sv. Cyrila a Metoda. Po nej sa uskutoční erbové podujatie Jánošíkových dní, konský vozový sprievod spred Obecného úradu až do Vrátnej. Sprievod začína o 10:00hod.

Jánošíkove dni 2012 - pozvánka na sobotu

pozvanka-sobotaSobota je v poradí tretí zo štyroch dní Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni. Čo sa týka programu je to najbohatší deň. Sobotňajší program začína už o 10:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami, kde sa vám postupne predstavia Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov a DsFS Fialka, DsFS Červené jabĺčko z Rovinky, FS Chotár, Folklórna skupina Špačinčanka. Súčasne o 10:00hodRIC Terchovec je naplánované zahájenie výstavy Zdena Horeckého s motívmi kresieb z kraja Juraja Jánošíka.

Jánošíkove dni 2012 - pozvánka na piatok

pozvanka-piatokPiatkový program Jánošíkových dní je od nepamäti venovaný Terchovej a ľudovej hudbe, ktorá z Terchovej pochádza. Ani tento rok tomu nebude inak. Piatkový program začína už o 14:00hod vernisážou výstavy z kresleného zbojníckeho seriálu vo Vysunutej expozícii Považského múzea v Žiline (budova Obecného úradu v Terchovej). Neskôr od 16:00hod až do 19:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami bude prebiehať program, v ktorom budú účinkovať súbory, ktorých zakladateľom bol terchovský rodák Miroslav Vallo.

Jánošíkove dni 2012 - pozvánka na štvrtok

janosikove-dni-pozvanka-stvrtokJubilejný 50.ročník Jánošíkových dní sa začne vo štvrtok 26.júla 2012. Prvou udalosťou štvrtkového programu bude vernisáž výstavy "ČRIEPKY V KRÁSE UKRYTÉ", ktorá bude v Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline, Makovického dom o 15:00hod. Program bude pokračovať o 17:00 hod v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej. Tu sa vám predstavia muzikanti a speváci z Terchovej, ĽH Ďatelinka a speváci z Detvy, ĽH Raslavičan a speváci z Raslavíc, Goralská muzika, Karpieli z Koscieliska (Poľsko). Tento program bude vysielať RTVS v priamom prenose.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.