unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej - fotografie zo soboty

zbojnici-2012Terchová  sa môže popýšiť mnohými kultúrnymi, športovými a spoločenskými podujatiami. Ku známym podujatiam pribúdajú ďalšie, ktoré vedia milovníkom Jánošíkovho kraja doslova vyraziť dych. Počas víkendových dní 16. a 17. júna sa uskutočnilo Medzinárodné stretnutie zbojníkov. Autorom myšlienky je Ján Bardejovský, ktorému dlhoročný sen dopomohol zrealizovať Obecný úrad, Združenie turizmu, Miestne kultúrne stredisko a Agentúra Rozmarín.

Do areálu a okolia Relaxačno-informačného centra prišli krojovaní zbojníci z Moravy, Poľska a Slovenska. Ako povedal prezident združenia Jozef Mičo a ďalší z organizátorov podujatia Vlado Švec, ide o novodobú akciu, ktorá určite vojde do kultúrneho kalendára Terchovej. Potvrdili to aj zbojníci, ktorí si zmerali silu v rôznych atraktívnych súťažiach, ale aj vo varení gulášu. Večer nechýbala pravá zbojnícka volenka. Medzinárodné stretnutie zbojníkov pozýva divákov na atraktívne podujatie aj v nedeľu. Po prezretí fotografií z pútavej akcie určite prídete do Terchovej.

Fotografie zo soboty

Komentáre ku článku:   

 
+2 # Roman 18.06.2012 21:59
Dobrý deň,
MDZ sme pocítili na vlastnej koži, hneď pri vstupe do areálu. Sme 4-členná rodina /deti 8 a 12r./ sme boli ozbíjaní o 20EUR /5EUR na osobu/ po dotaze, čo v tých eurách máme zaplatené, nám strašne dôležitý chlapec oznámil, nech sa ideme spýtať organizátorov. Myslím, že sme neboli jediní, ktorí sa nad daným vstupným pozastavili /svedčilo to i o počte zúčastnených ľudí po oba dni/ Vážim si ľudí,ktorí predávali svoje ľudové výrobky a určite by si zaslúžili väčšiu účasť. V danej lokalite sme boli s deťmi prvý krát, boli sme očarení krásnou prírodou a určite sa sem ešte vrátime dúfajúc,že tu turista nebude ozbíjaný za každú cenu. Veď sa stačí pozrieť do zahraničia /Poĺska, Maďarska../kde je úplne iný prístup k turistom, ktorí potom radi zaplatia za služby, ktoré i dostanú.
Všetkým ľuďom, ktorý to s rozvojom turizmu myslia vážne, prajem veľa pevných nervov a veľa síl.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+4 # Stanislav Otruba 19.06.2012 07:55
Terchovské mýto,alebo ako otočiť potenciálneho návštevníka na opätku. Mohlo to byť pekné podujatie zo všetkými ,,Naj´´,keby nie to nešťastné Techovské mýto za každú cenu.Určite viem pochopiť,že všetko má svoju cenu a stojí to určité náklady a námahu.No niekedy menej znamená viac!Nechcem tvrdiť,že vstupné 5 euro v ktorom bol ponúknutý guľáš a nápoj bolo neúnosné,,Ale!N ie každý môže piť pivo a nie každému musí chutiť guľáš.Nerozumie m načo bola dobrá taká marketinková komplikácia na znechutenie potenciálneho návštevníka tohoto zaujímavého podujatia,alebo boli obavy,že by sa tam nepomestili všetci turisti? Dá sa ešte pochopiť 5 eurová cena v sobotu z ponukou na dva dni.Ale pýtať si 5 euro ešte v Nedeľu po obede tak to je už drzosť a neúcta voči návštevníkom Terchovej ako aj občanom Terchovej!Vôbec sa nečudujem občanom Terchovej,že ignorujú podujatie vo svojej dedine keď ich niekto otravuje vstupným na ich vlastnom území a ich vlastnou kultúrou,veď oni si Terchovčinu môžu zaspievať aj doma keď si dobre poobedujú!!!
Nerozumiem prečo každá dobrá myšlienka musí byť znehodnotená nezmyselným otravovaním zo vstupným.Som presvedčený,že toto pekné podujatie mohlo navštíviť minimálne dva krát toľko hosti ako bolo,keby sa neotočili pri mýtnych bránach a mohlo byť predané omnoho viacej piva a iného občerstvenia ako sa predalo a možno aj ten guľáš by nestačili variť.Po haluškách sa zase niekomu podarilo doslova vytočiť nádejných záujemcov o podujatie.
Ak vlani v daždi a slote Terchová praskala vo švíkoch a terchovské parkoviská boli beznádejne preplnené od záujemcov o halušky ,tak tohoročných 7000 platiacich divákov je slabá náplasť, aj keď pán prezident turizmu pán Mičo vyhlasuje tento debakel za úspech.
PS.1. Páni:Päť euro nie je päť korún lovenských ,ale 150 starej meny. A priemerná mzda v slovakistane je 450euro,.No a Poliaci a Češi sa až tak náramne neunúvajú,tak,ž e vážte si slovenských turistov!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # supolka 19.06.2012 09:06
Skláňam sa pred organizátormi a hlavne pred autorom tejto nádhernej myšlienky. Skvelé podujatie, pekná atmosféra, super počasie...čo viac si ešte môžme priať? ALE!
Prosím vás, zamyslite sa, či bolo skutočne vhodné ozbíjať návštevníkov ešte pred vstupom. Koľkí sa otočili a poklepali na čelo. Čo to má za význam lepiť niekomu 5 eurovú pásku na ruku, keď nemá záujem o guláš, ale veľmi rád by peniaze nechal pri stánkároch a iných atrakciách. Určite by tých 5 eur nechal dvojnásobne pri tom teple na pive. Chalani pri vstupe predávajúci lístky absolútne nevedeli čo sa vnútri deje, až sa mi zdalo, že ani nevedia, že sa tam niečo deje. A lepiť malých deťom pásky kvôli gulášu?? No ktorá mamina by mu ten guláš asi nasilu pchala.
Ja viem, že to bol prvý ročník.
Bol dobre zorganizovaný čo sa týka súťažiacich družstiev, občerstvenia ale prosím nabudúci rok už bez vstupného.
Určite sa vám to vráti na iných komoditách.
Ďakujeme z celého srdca organizátorom a prosím zotrvajte v tejto myšlienke aj iné roky.
"Keď ste si nás upiekli, tak si nás aj zjedzte!"
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-4 # šéf SBS 20.06.2012 13:26
Dobry den chcem zareagovat na vas dotaz ohladom "chlapcov" ktory predavali listy.Oni listky nepredavali ale predavali ich dievcata a ty chlapci ako ste ich nazvali mali na starosti poriadok a likvidovanie pripadnych konfliktov a dozeranie na plynuly priebech a nie aby sa zaoberali ze kdo vystupuje a o kolkej,vsade boli plagaty a program s casmy(na kazdom predajnom mieste).Ja len tolko ze SBSKA niejeprogramovy riaditel,dakuje m
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-1 # Stanislav Otruba 19.06.2012 20:37
Mám tu ešte taký odkaz pre prezidenta združenia turizmu.
Keď už sme pri tej biblii,.Tak tam je aj viacero a poučnejších podobenstiev ako to o zjednanej pláci za desať denárov. Napríklad:Ak sa chceš dostať do nebeského kráľovstva, tak rozdaj všetko čo si nahonobil a nasleduj ma,lebo blahoslavený sú chudobný v duchu.Alebo o tom boháčovi ktorý a pchal do neba a nevedel pochopiť prečo tam nemá miesto.
Mitická zjednaná mzda v biblii je predsa o niečom inom ako vnútené výpalné malým deťom,vodičom a vegetariánom.
Ináč to bolo naozaj dobré!!!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # moncatko 19.06.2012 20:50
Dobrý deň.Zdravím organizátorov Medzinárodného stretnutia zbojníkov a chcela by som ich upozorniť na veľmi závažnú chybu,ktorá sa im stala. Ide o predaj tombolových lístkov, ktorých sa predalo nemalé množstvo a návštevnící boli respektíve neboli vôbec správne informovaní o čase žrebovania tomboly.Je to smutné, že to nebolo ani vsunuté v programe na oznamoch a po opýtaní mladých dievčat nevedeli povedať čas a ani p. Jadranka, ktorá to uvádzala.Bol spomenutý čas 22:00hod. My sme prišli o 22:00hod a tombola už bola ťahaná. Je to smutné a dúfam, že pri 2 ročníku sa to organizátorom takáto chyba nestane. Určite nikto nechce vyhodiť financie len tak do vzduchu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
 
 
-2 # joja 21.06.2012 11:07
Ďakujem organizátorom,s kvelé podujetie. Vstupne nebolo prehnané,skôr malé na to množstvo účinkujúcich. Bolo super a tešíme sa na druhý ročník. Prídeme celá partia. Joja
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Macka 15.07.2012 08:59
Bolo prehnané, aj za deti pytali 5€ !! A tie baby tam ani nevedeli, co sa v areli deje. Nabuduce by sa mali viac informovat!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # turista 22.06.2012 14:50
A koľko vás príde,aspoň 5000,lebo ak má Arzén hrať pre päť šumienok tak to je urážka ich kvalít!Podobne blbo vyzerá keď detská hrajú poloprázdnym laviciam,veď je to škoda námahy.Mne by to mohlo byť jedno čo sa v Terchovej robí,len upozorňujem na to keď sa hlúpym krokom znehodnocuje vlastná námaha.
Mám také poznatky z Poľska kde sa na podobných podujatiach nevyberá vstupné,tak príde omnoho viacej ľudí a o to skonzumujú viacej občerstvenia a iných služieb.
Nie každý v tejto krajine má bohatého tatka ktorý dotuje svoje ratolesti bohatým vreckovým.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.