unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej - zhrnutie prvého ročníka

zbojnici-hodnoteniePočas víkendových dní sa 16. a 17. júna v Terchovej uskutočnilo Medzinárodné stretnutie zbojníkov. Autorom myšlienky je Ján Bardejovský, ktorému dlhoročný sen dopomohol zrealizovať organizačne Vlado Švec, Fero Stráňava, réžijne a dramaturgicky Rudo Patrnčiak ako aj prezident Združenia turizmu Jozef Mičo. Pri zrode novej myšlienky pomohol aj tunajší Obecný úrad a Agentúra Rozmarín. Do areálu a okolia Relaxačno-informačného centra prišli krojovaní zbojníci z Moravy, Poľska, Nemecka a Slovenska.

Zbojníci, ktorí prišli do Terchovej si zmerali sily v rôznych atraktívnych súťažiach, ale aj vo varení guľášu. Večer nechýbala pravá zbojnícka volenka. K výbornej atmosfére pomohli aj pracovníci tunajšej reštaurácie Relax Centra a reštaurácie Kultúrny dom a ďalších penziónov, ktorí pripravili množstvo terchovských a slovenských špecialít. Počas nedeľňajšieho Medzinárodného stretnutia zbojníkov si prišli na svoje deti, ktoré hľadali poklad alebo sa zabávali pri hudbe. Dospelí zase súťažili v grilovaní rôznych špecialít. K výbornému podujatiu veľkou mierou prispeli mnohí folkloristi, speváci, tanečníci a muzikanti ako aj hudobná skupina Arzén. Organizátori pútavého stretnutia zbojníkov z Terchovej sa už teraz tešia na ďalší ročník. A ako povedal Vlado Švec, o rok budú ďalšie atrakcie a súťaže, ktorými chcú prispieť k podujatiu, ktoré sa stane vyhľadávané a známe nielen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Fotografie o oboch dní

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.