unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

DFS Chotár

DFS ChotárDFS Chotár pracuje pri ZŠ s MŠ Terchová Struháreň. Vedúce súboru sú Veronika Hajasová a Katarína Obselková.
DFS Chotár funguje už piaty rok a navštevujú ho deti od 5 do 15 rokov, ktoré sú rozdelené podľa veku do dvoch skupín. Tance a spevy sú orientované prevažne do terchovského regiónu, ale postupne sa deti učia aj iné, ako napríklad horehron a goral. Členovia tohto súboru sú nielen dobrými tanečníkmi a spevákmi, ale aj muzikantmi a heligónkarmi.
Zúčastňujú sa rôznych vystúpení hlavne v Terchovej a okolí. Najznámejšie festivaly, na ktorých sme sa zúčastnili sú:
- Medzinárodný folklórny festival - Jánošíkove dni
- Cyrilometodské dni
- Oslavy sv. Martina
- Jasličková pobožnosť
a iné dedinské oslavy.
Ďalej reprezentujú Terchovú aj v zahraničí a to v českej republike a poľskej republike. Tieto vystúpenia sú organizované v rámci regiónu Horné Beskydy.
Okrem týchto vystúpení sa deti zúčastňujú aj okresných súťaží a nasledovne aj krajských kôl. Tancujeme s chuťou a radosťou a tiež by sme sa radi skontaktovali prostredníctvom internetu s novými súbormi a tak nadviazali ďalšie priateľstva.

Kontakt: Veronika HAJASOVÁ
013 06 Terchová č. 1189

tel.: 041/5695 606
mobil: 0910 787 038
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.