unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

ŽSS Podolie

ŽSS PodolieSkupina bola založená v roku 2000 a od jej vzniku sa v skupine vystriedalo viac, ako 20 členiek. V tomto období pracuje 10 žien a dievčat z Terchovej a susedných obcí Kubíková, Dolná Tižina a Zázriva v ustalenej zostave, ktorá sa stretáva jedenkrát týždenne v priestoroch kultúrneho domu v Terchovej. Vedúci Miloš a Martina Bobáňovci z Terchovej založili túto spevácku skupinu hlavne preto, aby nadviazali na tradície a pokračovanie dedinskej folklórnej skupiny, ktorá v minulosti zanikla.

Ženská spevácka skupina PODOLIE spracúvava folklórny materiál hlavne svojej rodnej obce Terchová, jej rôzne štýly spevu charakteristické pre každú z kopaníc tejto obce.
Spolupracuje s detskou ľudovou hudbou Terchovček, ktorá sprevádza túto skupinu na vystúpeniach doma i po celom Slovensku. V programe ženskej speváckej skupine PODOLIE je spracovaný i folklór zo susedných regiónov stredného i východného Slovenska.
Počas 6 rokov skupina vystupovala na folklórnych festivaloch v Detve, Skalici, Oraviciach, Terchovej, Bratislave, v Čechách i Poľsku.
Taktiež bolo zrealizovaných niekoľko rozhlasových nahrávok do relácie - Klenotnica ľudovej hudby v Slovenskom rozhlase.

V programe, kotrý trvá od 5 až do 60 minút, ponúka všetky žánre terchovského folklóru poprepletané rôznymi žartovnými i baldickými piesňami.
Program je vhodný na všetký príležitosti počas roka.

Kontakt
Vedúca speváckej skupiny PODOLIE: Martina Bobáňová
Tel..: 0915 820 692
Mobil: 0907 829 993

Komentáre ku článku:   

 
0 # František Malý 21.07.2012 21:07
Prosím, zda byste mi mohli poslat mailem text písně "Včera večer z Budína".
Děkuji předem za laskavost.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.