unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

FS - Pupov

Folklórny súbor PUPOV Folklórny súbor PUPOV vznikol 6. marca 1992 pri Miestnom kultúrnom stredisku Terchová. Je pomenovaný podľa názvu kopca, pod ktorým sa narodil legendárny hrdina Juraj Jánošík.

Súbor udržiava ľudové tradície. Má svoju muziku, dievčenskú spevácku skupinu, sólistov spevákov a inštrumentalistov, tanečnú skupinu. Muzička je v zložení: 1. husle, 2. husle, husľová kontra, violová kontra, malá basička (upravené violončelo s dvoma strunami).

Pre mužské a dievčenské spevy je typický dvoj až trojhlas. Piesne väčšinou ospevujú krásu prírody, ďalej sú to motívy ľúbostné, svadobné, zbojnícke ... V súbore dominuje hudobno-folklórny potenciál domáceho terchovského regiónu, ktorý je doplnený materiálom hornej Oravy, Horehronia a iných oblastí Slovenska.
Zúčastňuje sa rôznych kultúrnych podujatí doma i v zahraničí a vnáša spevom i tancom radosť do sŕdc milovníkom folklóru.

Kontakt:
Vedúci FS PUPOV: Jozef Guláš
Mobil: 0907 811 530

Komentáre ku článku:   

 
0 # Mirka 31.07.2012 12:53
ZBOŽŇUJEM Pupov...dúfam,ž e to tu môžem napísať ;)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.