unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

DSZ Sedmikrásky

DSZ SedmikráskyDETSKÝ SPEVÁCKY ZBOR SEDMIKRÁSKY, ktorý vznikol roku 2001 pri Základnej škole Terchová - ústredie, patrí medzi významné telesa svojho druhu. Po dvojročnej prestávke opäť pokračuje vo svojej činnosti. Jeho repertoár pozostáva z tvorby renomovaných slovenských hudobných skladateľov, ako aj z tvorby mladých hudobných tvorcov (víťazov súťaží kompozícií).
Z tématického hľadiska sa činnosť telesa upriamuje najmä na témy ľudovej a duchovnej tvorby.
Zbor má 25 členov - dievčatá od 6 do 15 rokov.
Spevácky zbor Sedmikrásky, ktorý vedie hudobnícka rodina Patrnčiakovcov, systematicky spolupracuje so známym Obývačkovým orchestrom z Terchovej, pravidelne účinkuje na mnohých kultúrnospoločenských a duchovných podujatiach a svojou činnosťou výrazne prispieva k rozvíjaniu i propagácii slovenskej ľudovej či duchovnej tradície.
V súčasnosti pripravuje hudobno - slovné pásma s literarno-dramatickým krúžkom pri ZŠ Terchová - ústredie.

MKS:
Tel.: 041/5695 129
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

ZŠ:
Tel.: 041/500 30 42
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.