unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Nebeská muzika - world music z Terchovej

Nebeska Elektricka muzikaJedna prastará legenda hovorí, že terchovská zem je pozostatkom zatúlanej nebeskej hviezdy, ktorej dvorní hudobníci – nebeskí muzikanti – boli prvými osadníkmi Terchovej.“

 Nebeská muzika je jediná world music kapela v Európe, ktorá sa pri umeleckej tvorbe inšpiruje výlučne piesňami z jednej (rodnej) dediny. Obsadenie vychádza z domácej archaickej tradície, kde nesmie chýbať povestná sláčiková muzika s malou basou a viachlasný spev. Sú 1. “elektrickou” terchovskou muzikou na svete. Príležitostne si zahrajú aj na klasických, či škatuľových (krabicových) sláčikových nástrojoch. Rodnému naturelu zodpovedá ich inštrumentálny a vokálny prejav, ktorý je dynamický, temperamentný a zároveň zemitý a podmanivý.

 

Pochváliť sa môžu troma albumami, spoluprácou s významnými slovenskými umelcami, účinkovaním v súkromných a verejnoprávnych médiách a mnohými úspešnými koncertmi doma aj v zahraničí. Kapela je aj držiteľom Slovenského rekordu v publikovaní najväčšej zbierky ľudových piesní z jednej dediny “Terchovská muzika - piesne a interpreti z kraja Jánošíka”

Obsadenie

Kontakt

NEBESKÁ MUZIKA
world music z Terchovej

Školská 104
013 06 Terchová
IČO: 42071453

tel: +421 905 914 345
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.nebeskamuzika.sk
skype: vladimir_moravcik

FACEBOOK: http://www.facebook.com/NebeskaMuzika
TWITTER: http://twitter.com/#!/nebeskamuzika
YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/nebeskamuzika

 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.