unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Obývačkový orchester

Obývačkový orchesterObývačkový orchester z Terchovej je rodinné zoskupenie muzikantov, ktoré sa schádza v známej obývačke No. 205 u Ruda Patrnčiaka, ktorý je zároveň aj umeleckým vedúcim súboru. Repertoár je zameraný na sakrálnu tvorbu, klasiku a terchovskú ľudovú pieseň. Počas Vianoc ho môžeme vídať na rôznych koncertných pódiách po celom Slovensku, ale i v Českej republike. Svoje nahrávky teleso úspešne prezentovalo na dvoch CD a MG, nahrávalo v Slovenskom rozhlase, televízii, pre rôzne regionálne médiá a film.

Počas vianočných koncertov, v ich podaní si môžeme vypočuť terchovské koledy, ktoré v 19. storočí napĺňali Kostol sv. Martina. Kostol dnes už nestojí, ale hudba aj vďaka tomuto orchestru prežila dodnes.

Obsadenie:
husle – Rudo Patrnčiak ml.
Viola – Vladimír Moravčík
Violončelo – Andrej Dostál
Klavír a spev – Zuzana Patrnčiaková
Organ a spev – Janka Patrnčiaková
Gitara – Simonka Synáková
Spev a rytmika – Ivanka Moravčíková
Hra na ľudové nástroje a umelecký vedúci – Rudo Patrnčiak st.

Kontakt:

Miestne kultúrne stredisko Terchová
Ulica sv. Martina 245
013 06 Terchová

Telefón: 041 5695 129
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
mobil: 0903 924 189 – Rudo Patrnčiak st.

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.