unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Majstrovstvá sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek Terchová 2011

oz_haluskyturecka.jpgPo prvý krát v 16-ročných dejinách Majstrovstiev Sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek privíta TERCHOVÁ svojich účastníkov v amfiteátri nad Bôrami. Táto jedinečná akcia sa uskutoční v poslednú májovú sobotu 28.5.2011 od 10.00 hod. Organizátori MS - Občianske združenie Halušky - Turecká, obec Terchová a Agentúra ROZMARÍN pripravili pre pretekárov, ale aj návštevníkov malebnej obce Terchová, skvelé preteky družstiev ako aj jednotlivcov a namixovali zmes pestrej hudobnej produkcie.

Titul MAJSTRA SVETA 2011 vo varení a jedení bryndzových halušiek získa štvorčlenné družstvo za najlepšie a najrýchlejšie uvarené bryndzové halušky.
Ďalej je možnosť získať titul MAJSTRA SVETA 2011 v kategóriách:

- najrýchlejší „JEDÁK“ jedného kilogramu bryndzových halušiek
- najrýchlejší „PIJAK“ jedného litra žinčice
- najrýchlejší „JEDÁK“ jedného metra ovčej syrovej nite bez pomoci rúk

Atmosféru Majstrovstiev sveta bude dopĺňať ponuka slovenských národných jedál, predajné stánky s ľudovo-umeleckým zameraním, tradičné ľudové remeslá a výrobky, kolotoč, jazda na elektrickom býkovi a maľovanie na tvár.

O umeleckú stránku Majstrovstiev Sveta sa postarajú Chlapci z ROVNE, ŤAŽKÁ MUZIKA z Terchovej a TRIO z Chotára, country kapela KRAVY, NEBESKÁ MUZIKA, VANDA s kapelou, skupina ARZÉN (v malej úprave) a do tanca v nočnej veselici bude hrať SENZUS.

VSTUPNÉ 5,-€
Deti do 140cm a ZŤP s preukazom majú vstup ZDARMA.

Viac informácii na www.haluskyterchova.sk

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.