unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Ostatné podujatia 2017

Ako sa Lomidrevo stal kráľom

plagát Ako sa Lomidrevo stal kráľom web výsledokTerchovské národné divadlo, Obec Terchová a Miestne kultúrne stredisko Terchová Vás pozývajú na premiéru a reprízu divadelnej hry s názvom "Ako sa Lomidrevo stal kráľom". Premiéra sa uskutoční 3. júna 2017 o 19:00 hod v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej. Repríza je naplánovaná o deň neskôr, t.j. 4. júna o 15:00 hod opäť v kultúrnom dome.

Z rozprávky do rozprávky a Malý Princ

Z rozprávky do rozprávky a Malý Princ na webDetská dramatická družina Terchovského národného divadla pri ZŠ s MŠ A. F. Kollára Terchová, obec Terchová a Miestne kultúrne stredisko Terchová vás pozývajú na premiéru divadelnej hry z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY A MALÝ PRINC, ktorá sa uskutoční 26. mája 2017 o 19:00 hod v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej.

Od Tatier k Dunaju - cyklistické podujatie

od-tatier-k-dunajuŠíriť osvetu o skleróze multiplex a umožniť pacientom s týmto závažným degeneratívnym ochorením nervovej sústavy spoločne sa bicyklovať a prekonávať prekážky, je cieľom tretieho ročníka projektu od Tatier k Dunaju.

Toto cyklistické podujatie sa uskutoční od 22. mája do 27. mája 2017. Pacienti a dobrovoľníci pripravili novú 400-kilometrovú trasu, počas ktorej sa tentoraz budú zastavovať a stretávať s pacientmi nielen v mestách, ale i menších obciach.

Súbor Uložiť ako: Pojednávanie vo veci Genesis

pojednavanie-vo-veci-genezisPozývame vás na vystúpenie divadelného bratislavského zoskupenia s názvom Súbor Uložiť ako, ktoré dňa 12. mája 2017 o 18:30 hod v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej odohrá divadelné predstavenie s názvom Pojednávanie vo veci Genezis.

Poďakovanie za lásku 2017 - fotogaléria

AG0U2896V nedeľu 23. apríla 2017 sa v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej uskutočnil koncert venovaný pamiatke svätému Jánovi Pavlovi II. Počas koncertu sa divákom predstavili okrem obyvateľov Terchovej z generácie staršej i mladej hosť programu ROKBand ZATOR (PL). Fotografie Vám prináša František Mucha.

Fotogaléria

Veľkonočný stolnotenisový turnaj 2017 - vyhodnotenie

IMG 20170415 141948Dňa 15.4.2017 sa v telocvični ZŠ Terchová ústredie uskutočnil 16.ročník Veľkonočného stolnotenisového turnaja.

V jednotlivcoch bolo poradie: 1. Ján Štefko 2. Peter Herud 3. Miroslav Pakoš

Vo štvorhrách bolo poradie: 1. Ján Štefko, Ján Stašo 2. Peter Herud, Jozef Martinček 3. Miroslav Pakoš, Ján Lutišan

Krížová cesta v Terchovej (filmový klip + fotografie)

krizova-cesta-videoUž po tretíkrát sa na Veľký piatok, t.j. 14. apríla 2017 v Terchovej uskutočnila inscenácia krížovej cesty. Krížová cesta, ktorá začínala pred kostolom Sv. Cyrila a Metoda a končila na Vŕškoch pod sochou Juraja Jánošíka sa uskutočnila vďaka farníkom z Terchovej a Terchovského národného divadla. Fotografie a video vám prináša František Mucha.

Scenár a réžia: Vlado Švec

Beh na Poludňový Grúň 2017

beh-na-grun-17Pozývame vás na 16. ročník Behu na Poludňový Grúň,  ktorý sa bude konať v nedeľu 25. júna 2017. Štart je naplánovaný na 10:00 zo Starého Dvora (Vrátna). Cieľ je na Poludňovom Grúni. Vyhlásenie výsledkov po konci pretekov sa bude konať v Chate na Grúni.

Mimoriadna odmena: 500 € za prekonanie traťového rekordu.

The Run Slovakia - interaktívny štafetový beh

2016 24The Run Slovakia je prvý interaktívny štafetový beh na Slovensku, ktorého cieľom je prepojiť východ a západ krajiny. Viac ako 500 km dlhá trať vedie cez naše významné prírodné, historické a kultúrne pamiatky - Spišský hrad, Vysoké Tatry, Kvačianska dolina, Oravský hrad, Terchová, Rajecké Teplice, Čičmany, Trenčín či scenérie kúzelných viníc v okolí miest Modra a Pezinok.

The Run Slovakia je o spoznávaní krás Slovenska na vlastných nohách, o skvelom športovom zážitku, ale aj o možnosti prekonať samého seba a štafetovo odbehnúť maratón.

Poďakovanie za lásku 2017 - veľkonočný koncert

PZL plagát 2017 na webObec Terchová, Miestne kultúrne stredisko, farský úrad v Terchovej, Krajské kultúrne stredisko v Žiline a Žilinský samosprávny kraj vás pozývajú na veľkonočný koncert Poďakovanie za lásku, ktorý sa uskutoční v nedeľu 23. apríla 2017 o 15:00 hod. v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Koncert je venovaný pamiatke svätému Jánovi Pavlovi II.

Účinkujú obyvatelia Terchovej z generácie staršej i mladej.
Hosť programu: ROKBand ZATOR (PL)