unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Starosta obce

davidik-starostaStarostom obce Terchová je Jozef Dávidík.

Kontakt:

 

Máte otázku na starostu obce? Spýtajte sa ho v komentári!

Komentáre ku článku:   

 
+3 # Veronika 25.05.2016 15:39
Dobrý deň, vopred sa ospravedlňujem ak táto otázka už padla, nakoľko všetky tieto komentáre sa prejsť nedajú, ale viem že ste dočasný starosta a ešte počas kandidátky bývalého starostu bolo jasne napísané že jeden z hlavných bodov bude vybudovať chodníky aj ďalej ako po hotel Diery smerom na Solisko, je podľa mňa hanba obce že tento veľký skutočne veľký problém stále nerieši, rada by som aby ste si vyskúšali ako to tu funguje, všetci dobre vieme že autá tu majú ďaleko od dodržiavania 50tky, počas leta je tu množstvo skupín turistov, ktorí zaberajú takmer polovicu cesty čo im ani človek nemá za zlé lebo jednoducho nemajú ísť kade, ak by tu náhodou boli mamičky s deťmi tak je nám ľúto, jedine sa ubytovať na čas do Dier lebo tam ešte obci pripadal chodník asi úžitkovejší, predsa len žijeme z turistov načo sa pozerať na podmienky občanov, preto sa pýtam je vôbec reálne že sa tých chodníkov tu dožijeme, alebo budú len starostovia sľubovať a meniť sa, alebo počkáte kým tu niekoho zrazia nedajbože zabijú aby si konečne niekto všimol že je tu problém? Ďakujem za odpoveď
 
 
-9 # Jozef Dávidík - starosta 31.05.2016 21:48
Dobrý deň pani Konštiaková, odpovedám Vám na váš komentár k „ Výstavbe chodníka pri ceste II/583, Terchová – B. Potok“. Bývalý starosta Ing. Milan Laurenčík, mal v predvolebnom programe jeden z bodov vybudovať spomínaný chodník. Tento bod aj začala plniť. V roku 2015 dala obec vypracovať projekt odvodnenia a chodníka pre peších v úseku od Zdravotného strediska po Jánošíkovu kolibu, a ďalší úsek od Hotela Diery až po jestvujúci chodník na Solisku v celkovej dĺžke 2,3 km. Po vybudovaní chodníka bude zvýšená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v úseku, od Zdravotného strediska až po Rovnú horu. Cesta II/583 je v správe VÚC Žilina. Na VÚC Žilina sme mali viacero rokovaní, na ktorých sa riešila rekonštrukcia cesty II/583 od Varína až po Párnicu. Do pripravovanej rekonštrukcie cesty sa zapracoval aj náš projekt chodníka. Pri rekonštrukcií cesty sa vybuduje viacero bezpečnostných prvkov/ spomaľovacie ostrovčeky pred a za obcou, nové priechody pre chodcov ktoré budú osvetlené/. S rekonštrukciou cesty má VÚC Žilina začať v druhej polovici roku 2016. Podrobný harmonogram rekonštrukcie cesty nie je ešte vypracovaný
 
 
+17 # Irena Špirková 17.01.2017 20:56
Dobrý večer, pán starosta!
Dnes som chcela začať hlasovať za vybudovanie detského ihriska v rámci akcie Lidl-Žihadielko , ale Terchovú som tam nenašla, preto sa chcem spýtať, či sa obec neplánuje zapojiť do tohto projektu.
Za informáciu vopred srdečne ďakujem.
Irena
 
 
-31 # Jozef Dávidík - starosta 20.01.2017 19:19
Dobrý deň, pani Špirková,

Naša obec sa tento rok nezapojí do akcie Lidl – Žihadielko.
 
 
+2 # Zdenka 26.03.2018 17:56
Dobrý deň pán starosta. Chcela by som sa spýtať či budete niako sprístupňovať cestu k osade kyčera. Nakoľko cesta je v katastrofálnom stave až kritickom. Ďakujeme rodiny s osady kycera.
 
 
-4 # Jozef Dávidík - starosta 03.04.2018 20:35
Dobrý deň pani Zdenka,

v priebehu mesiaca apríl, bude prevedená obhliadka všetkých miestnych komunikácií v obcí za účasti poslancov OZ.

Po vyhodnotení poškodenia miestnych komunikácií, bude následne spracovaný harmonogram oprav a údržby na rok 2018.

S úctou

Jozef DÁVIDÍK
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.