unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Ostatné podujatia 2018

Buďme všetci potešení (fotoreport)

budme-vsetci-poteseni2Miestne kultúrne stredisko Terchová uviedlo slávnostný program pri príležitosti 5. výročia zápisu prvku Terchovská muzika do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Program sa uskutočnil 29. decembra 2018 v Terchovskej galérii umenia. Fotoreport prináša František Mucha.

Jasličková pobožnosť 2018

jaslickovaTradičná jasličková slávnosť sa bude konať v utorok 25. decembra 2018 na Slávnosť Narodenia Pána o 16:00 hod v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Tešíme sa na vás!

Terchovská muzika je už 5 rokov v UNESCO

vyrocie-zapisTerchovská muzika a samozrejme aj celá Terchová si 11. decembra 2018 pripomenula už 5. výročie zápisu do nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Pri tejto príležitosti sa uskutočnil Večer spomienok v Terchovskej galérii umenia. Zároveň bol uvedný dokumentárny film s názvom Ťažká muzika z Terchovej. Pozrite si reportáž z tohto podujatia.

Informácie o zápise do UNESCO

Oslavy zápisu budú pokračovať programom Buďme všetci potešení, ktorý sa uskutoční 29. decembra 2018.

Silvester v Terchovej

ohnostrojNa Silvestra, t.j. 31. decembra 2018, obec Terchová pripravila Novoročný ohňostroj s programom, ktorý začína o 23:45 hod pred budovou OcÚ v Terchovej. Pripravené bude aj malé pohostenie. Všetci ste srdečne vítaní.

Buďme všetci potešení

budme-vsetci-poteseniMiestne kultúrne stredisko Terchová vás pozýva na slávnostný program pri príležitosti 5. výročia zápisu prvku Terchovská muzika do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Program sa uskutoční 29. decembra 2018 o 18:00 hod. v Terchovskej galérii umenia. Všetci ste srdečne pozvaní.

Mikuláš neobišiel ani Terchovú

AG0U90496. decembra navštívil našu obec sv. Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. Počas pobytu v Terchovej obdaroval deti menšími darčekami a vyčaroval množstvo úsmevov na perách detí, ale taktiež rodičov. Na koniec svojej púte rozsvietil vianočný stromček. Fotografie prináša František Mucha.

Fotogaléria

Mikuláš v Terchovej

3084-1Oznamujeme všetkým mamičkám a ich deťom, že dňa 6. decembra t.j. vo štvrtok navštívi našu obec Mikuláš so svojím sprievodom. Do centra obce príde na koči  a od 13.00 hod. bude prechádzať po uliciach až do 16.30 hod. kedy rozsvieti pred kostolom vianočný stromček.

Po uliciach obce bude prechádzať nasledovne:

  • 13.00  - 14.00 - ústredie (ulice Terchovej)
  • 14.00 – 15.00 - Krížové mláky a Holubková Roveň
  • 15.00 – 15.45 - Biely Potok po pizeriu u Michálka
  • 15.45 – 16.30 - ulice Terchovej
  • o 16.30 - rozsvietenie vianočného stromčeka pred kostolom

Už 5 rokov v UNESCO

02  Plagat na 5 vyrocie UNESCOTerchovská muzika si 11. decembra pripomenie už 5. výročie zápisu do nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Pri tejto príležitosti vás obec Terchová, Miestne kultúrne stredisko Terchová a For Regions pozývajú na Večer spomienok, ktorý sa uskutoční 11. decembra 2018 o 18:00 hod v Terchovskej galérii umenia. Predstaví sa Ťažká muzika z Terchovej so sprievodným slovom Petra Cabadaja. Zároveň sa uvedie dokumentárny film s názvom Ťažká muzika z Terchovej.

Informácie o zápise do UNESCO

Uvedenie vianočného albumu KYRIE (fotoreport)

AG0U8813 panoramaV piatok 30. novembra 2018 sa v priestoroch Terchovskej galérie umenia uskutočnilo slávnostné uvedenie vianočného albumu KYRIE, ktorého autorom sú Pavol Cabadaj (Cabo) spolu s Nebeskou Muzikou. Fotoreport vám prináša František Mucha.

Fotogaléria

Kyrie - uvedenie nového vianočného album

cabo-18Obec Terchová a Miestne kultúrne stredisko Terchová, vás srdečne pozývajú na slávnostné uvedenie vianočného albumu Kyrie. Autormi albumu sú Cabo (Pavol Cabadaj) a Nebeská Muzika. Prezentácia sa uskutoční v piatok 30. novembra 2018 o 19:00 hod. v Terchovskej galérii umenia. Program moderuje Peter Cabadaj.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.