unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Ostatné podujatia 2018

Terchovská muzika je už 5 rokov v UNESCO

vyrocie-zapisTerchovská muzika a samozrejme aj celá Terchová si 11. decembra 2018 pripomenula už 5. výročie zápisu do nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Pri tejto príležitosti sa uskutočnil Večer spomienok v Terchovskej galérii umenia. Zároveň bol uvedný dokumentárny film s názvom Ťažká muzika z Terchovej. Pozrite si reportáž z tohto podujatia.

Informácie o zápise do UNESCO

Oslavy zápisu budú pokračovať programom Buďme všetci potešení, ktorý sa uskutoční 29. decembra 2018.

Buďme všetci potešení

budme-vsetci-poteseniMiestne kultúrne stredisko Terchová vás pozýva na slávnostný program pri príležitosti 5. výročia zápisu prvku Terchovská muzika do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Program sa uskutoční 29. decembra 2018 o 18:00 hod. v Terchovskej galérii umenia. Všetci ste srdečne pozvaní.

Mikuláš neobišiel ani Terchovú

AG0U90496. decembra navštívil našu obec sv. Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. Počas pobytu v Terchovej obdaroval deti menšími darčekami a vyčaroval množstvo úsmevov na perách detí, ale taktiež rodičov. Na koniec svojej púte rozsvietil vianočný stromček. Fotografie prináša František Mucha.

Fotogaléria

Mikuláš v Terchovej

3084-1Oznamujeme všetkým mamičkám a ich deťom, že dňa 6. decembra t.j. vo štvrtok navštívi našu obec Mikuláš so svojím sprievodom. Do centra obce príde na koči  a od 13.00 hod. bude prechádzať po uliciach až do 16.30 hod. kedy rozsvieti pred kostolom vianočný stromček.

Po uliciach obce bude prechádzať nasledovne:

  • 13.00  - 14.00 - ústredie (ulice Terchovej)
  • 14.00 – 15.00 - Krížové mláky a Holubková Roveň
  • 15.00 – 15.45 - Biely Potok po pizeriu u Michálka
  • 15.45 – 16.30 - ulice Terchovej
  • o 16.30 - rozsvietenie vianočného stromčeka pred kostolom

Už 5 rokov v UNESCO

02  Plagat na 5 vyrocie UNESCOTerchovská muzika si 11. decembra pripomenie už 5. výročie zápisu do nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO. Pri tejto príležitosti vás obec Terchová, Miestne kultúrne stredisko Terchová a For Regions pozývajú na Večer spomienok, ktorý sa uskutoční 11. decembra 2018 o 18:00 hod v Terchovskej galérii umenia. Predstaví sa Ťažká muzika z Terchovej so sprievodným slovom Petra Cabadaja. Zároveň sa uvedie dokumentárny film s názvom Ťažká muzika z Terchovej.

Informácie o zápise do UNESCO

Uvedenie vianočného albumu KYRIE (fotoreport)

AG0U8813 panoramaV piatok 30. novembra 2018 sa v priestoroch Terchovskej galérie umenia uskutočnilo slávnostné uvedenie vianočného albumu KYRIE, ktorého autorom sú Pavol Cabadaj (Cabo) spolu s Nebeskou Muzikou. Fotoreport vám prináša František Mucha.

Fotogaléria

Kyrie - uvedenie nového vianočného album

cabo-18Obec Terchová a Miestne kultúrne stredisko Terchová, vás srdečne pozývajú na slávnostné uvedenie vianočného albumu Kyrie. Autormi albumu sú Cabo (Pavol Cabadaj) a Nebeská Muzika. Prezentácia sa uskutoční v piatok 30. novembra 2018 o 19:00 hod. v Terchovskej galérii umenia. Program moderuje Peter Cabadaj.

Fotografie a reportáž z podujatia Oslavy sv. Martina 2018

AG0U8618Terchová si tento rok počas Osláv sv. Martina (9. - 11. novembra 2018) pripomenula 287. výročie vzniku farnosti a posvätenie Kostola sv. Martina v Terchovej. Okrem liturgického programu nechýbal ani slávnostný koncert, z ktorého vám prinášame fotografie a fotoreport od Františka Muchu. Reportáž o celom podujatí pripravila Západoslovenská televízia.

Fotogaléria - František Mucha

Úcta k starším 2018

ucta-k-starsimMesiac október je mesiacom úcty k starším. Tak ako po minulé roky, sme si našich dôchodcov uctili aj tento rok. V RIC Terchovec bol pre nich pripravený kultúrny program spolu s občerstvením. Akciu, ktorá sa konala v nedeľu 28. októbra 2018, vám sprostredkuváva prostredníctvom fotografií a videa František Mucha.

Fotografie

Oslavy svätého Martina - 2018

Sv. MartinTradičný Sviatok sv. Martina, patróna našej farnosti si pripomenieme 9. - 11. novembra 2018 zaujimavým programom. Sv. Matinovi bol zasvätený starý terchovský kostol, ktorý stál na mieste súčasného Zariadenia pre seniorov a domova sociálnych služieb Terchová. Tento rok si pripomenieme 287. výročie vzniku farnosti a posvätenie Kostola sv. Martina v Terchovej.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.