unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Preteky gazdovských koní 2019

Preteky gazdovských koní 2019 - výsledky, fotografie, video

AG0U3144.JPGPosledný fašiangový víkend je už od roku 1999 v Terchovej spätý s pretekami Gazdovských koní. Ani tento rok tomu nebolo inak. Množstvo divákov a až 19 koní so svojimi gazdami si vychutnalo pekné, no chladné počasie. S nástrahami trate a celkovým víťazom (najvyššií počet bodov po prvej a druhej disciplíne) sa stal Chromec Ľubomír s koňom Luna z Turčianskych Kľačian. V Tretej súťažnej disiplíne s názvom Odmena pre kone, kde z koní sa stali diváci a sledovali, ako si gazda počína v ich koži, záprah saní s deťmi najrýchlejšie prepravil Kitaš Peter st. zo Žaškova.

Preteky gazdovských koní - prihlášky, podmienky účasti, disciplíny

gk 2019 tlacPozrite si aké sú podmienky účasti a disciplíny, ktoré čakajú na furmanov a ich záprahy na Pretekoch gazdovských koní, ktoré sa v Terchovej uskutočnia už 2. marca 2019. Stretneme sa tradične o 10:00hod pod sochou Juraja Jánošika. Tešíme sa na vás!

Preteky gazdovských koní - 2019

gaz-kone-discipliny-13Tradičné preteky gazdovských koní sa tento rok uskutočnia 2. marca 2019 od 10:00hod. pod Sochou Juraja Jánošíka v Terchovej. Ich konanie je však závisle na vhodných snehových podmienkach. Pripomeňme atmosféru tohto jedinečného podujatia z roku 2018. Ďalšie informácie o podujatí prinesieme čoskoro.

Fotografie

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.