unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Preteky gazdovských koní 2015

Preteky gazdovských koní 2015 - fotografie

DSC 3717Prinášame vám fotografie z Pretekov gazdovských koní, ktoré sa tento rok konali po jubilejný pätnásty krát. Autormi fotografií sú Milan Kosec a Martin Kadaš. Fotoreport na videu pripravil František Mucha.

Fotografie

Výsledky Pretekov gazdovských koní 2015

kone-15-vysledkyPrinášame vám výsledky jubilejného 15. ročníka Pretekov gazdovských koní v Terchovej. Víťazom sa stal Peter Kitáš (kôň Buro) pred Vladimírom Červenecom (kôň Bubo) a Zuzanou Pohorskou (kôň Maťo). Opomenúť určite nemôžeme ani druhú zástupkyňu nežnejšieho pohlavia, konkrétne Karin Kitašovú (kôň Maťo), ktorá skončila v ťažkej konkurencii, na predposlednom dvanástom mieste. V disciplíne Silák Terchovej si najlepšie počínal kôň Petra Kitáša mladšieho (kôň Gaštan) pred koňom Jána Francistyho mladšieho (kôň Pralin) a koňom Ľubomíra Chromeca (kôň Luna). V disciplíne odmena pre kone si najlepšie počínal gazda Ján Francisty mladší pred Dávidom Francistym a Petrom Kitášom.

Preteky gazdovských koní 2015 - disciplíny

kone-13-prihlaskaPozrite si aké disciplíny čakajú na furmanov a ich záprahy na Pretekoch gazdovských koní, ktoré sa v Terchovej uskutočnia už 14. februára 2015. Stretneme sa tradične o 10:00hod pod sochou Juraja Jánošika. Tešíme sa na vás!

Gazdovské kone 2015 - podmienky účasti, prihlášky

kone-vysledkyPreteky Gazdovských koní sa zaradili medzi najpopulárnejšie podujatia, ktoré sa každoročne v Terchovej usporadúvajú. Tento rok sa uskutočnia dňa 14. februára 2015 o 10:00hod už tradične pod sochou Juraja Jánošíka v Terchovej. V prípade, že sa chcete stať súťažiacim na tomto jedinečnom podujatí, v tomto článku nájdete podmienky účasti ako aj prihlášku.

Úspech sa nezačína výhrou, ale účasťou. Na preteky sa môžu použiť hnojové sane s úpravou sedenia resp. státia.

Preteky gazdovských koní 2015

gaz-kone-discipliny-13Tradičné preteky gazdovských koní sa tento rok uskutočnia 14. februára 2015 pod Sochou Juraja Jánošíka v Terchovej. Ich konanie je však závisle na vhodnych snehových podmienkach, práve kvôli ktorým sa v poslednom roku preteky nemohli uskutočniť. Preto si pripomeňme atmosféru tohto jedinečného podujatia z roku 2013.

Fotografie - 2013

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.