unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Zbierka dobrých nápadov

zbierka-napadovCieľom Zbierky dobrých nápadov je, aby ste sa aj Vy, občania Terchovej, podieľali na zveľadení našej obce svojimi návrhmi, nápadmi, čo by sa malo zlepšiť, odstrániť, vybudovať a podobne. V prípade záujmu môžete váš návrh vložiť aj do schránky označenej "Zbierka dobrých nápadov", ktorá je umiestnená pred vchodom do obecného úradu.

Prosíme neodpovedajte na jednotlivé nápady. Váš názor na relevantnosť nápadu môžete vyjadriť jednoduchým zahlasovaním.

Poznámka!
Nápady su zoradené podľa ich oznámkovania.

Komentáre ku článku:   

 
+105 # Milan Moravčík 27.03.2014 13:04
Podľa môjho názoru -by bolo výborné v Terchovej vybudovať asfaltový chodníkový okruh(5-10 km) okolo Terchovej.

Viedol by po úbočiach, ponad cesty, mal by viacero nájazdov a výjazdov, prípadne výhľadne a rozhľadne.

Uvediem príklad Od sochy Jánošíka, cez Tiesňavy, Oravcové, okolo Rovní, Mlynec, Oblaz, Holúbková Roveň, Úboč, Gavúrky, socha Jánosíka. Chodník by slúžil na ľahšiu a bezpečnú pešiu turiskiku a špacírky i pre Terchovcov s kočárikmi, na bicyklovanie, korčulovanie na kolieskových korčuliach(navr hnuté úseky), športovanie, ale i na rôzne akcie športového a kultúrneho charakteru.

Sám som pociťoval deficit chodníka cez Tiesňavy(keď som chcel ísť do Vrátnej pešo s deťmi) a pritom by bolo priam raritou urobiť lavičky ako v Dierach práce cez Tiesňavy, prípadne vylepšené technické novinky pre peších by mohli viesť priamo ponad vodu v Tiesňavách. Zvýraznilo by to prirodzenú krásu nášho kraja.To by bol ťahák pre nás i pre turistov a mohli by tam začínať i končiť trasy ďalších peších chodníkov. Dôležité je, aby to nadjazdom, alebo podjazdom obišlo cesty, ale zároveň malo prepojenia a zjazdy k nim. To si myslím, že by výrazne posilnilo rozvoj turistického ruchu u nás, ale aj spokojnosť nás občanov.

Viem, že by to nebolo technicky jednoduché(dalo by sa to uskutočniť aj po čiastkach i s rôznymi atrakciami (napr šmýkačkami, lanovými atrakciami na šplhanie, lezenie a i., ale vždy s ohľadom na celok). Určite však viem, že by to stálo za to.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+76 # monika 09.01.2015 14:22
Prosím vás bolo by načase vyriešit problem s parkovanim aut oproti Hasičom a zachranke je to frekventovaná cesta a tu sa hlavne jedna o deti predca bytovkari maju dvor tak nech parkuju tam kde maju mne samej sa stalo že som skoro prišla k urazu pretože tam naozaj je problem vydiet auto ked prechadzate po hlavnej ceste Dufam že sato niako dorieši Dakujem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+59 # Lukáš J. 29.03.2014 15:51
Určite je potrebná komplexná rekonštrukcia amfiteátra. Je hanbou, že za takú dlhú dobu sa nepodarilo vybudovať sociálne zariadenia, opraviť sedenie v hľadisku a vybudovať "kultúrne" priestory pre účinkujúcich.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+57 # maria 26.03.2014 17:09
chcela by som podporiť komentár ohladom hladania druhého doktora pre dospelých v terchovej. dakujem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+51 # JUDr. Gustáv Noga 20.11.2014 08:08
Pozdravujem Ťa,

V uplynulom období v obci prebiehal register obnovenej evidencie pozemkov tvz. ROEP. Je všeobecne známe, že tento register prebiehal nie prílliš štandartne. Mnohí vlastníci boli komisou zriadenou pri obecnom úrade označení ako neznámy, čím došlo k závažnému zásahu do vlastníckych práv občanov obce. Túto chybu je možné ešte odstrániť. Druhým nedostatkom je skutočnosť, že tento register sa týkal iba určitých častí obce. Ďalším krokom by malo nasledovať sceľovanie pozemkov spojené s preusporiadaním vlastníckych vzťahov tvz. komasacia. V obci je tento krok nevyhnutný, nakoľko faktický stav ukazuje rozdrobenie vlastníckych vzťahov k jednotlivým parcelám formou spoluvlastníctv a, po prepočte vo veľmi malých podielových výmerach, čo maximálne sťažuje hocijaké užívanie takýchto podielov. Aj napriek týmto skutočnostiam obec všetkých spoluvlastníkov ( aj tých čo podiely nemajú možnosť užívať ) zaťažuje daňovou povinnosťou. Preto navrhujem, aby sa občanom vyhovelo a aby sa pristúpilo aj k tomuto kroku. Nie je to práca náročná ani výkonnostne ani časovo. Ak máš záujem, môžem s tým pomôcť.
JUDr. Gustáv Noga
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+48 # Ján Laurenčík 25.03.2014 11:43
Navrhujem zlikvidovať nebezpečné torzo starej krčmy na Vyšnom konci (ktorú vlastnil Pištík). Môže na niekoho spadnúť a spôsobiť nešťastie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+44 # Miloš Bobáň 23.03.2014 22:46
Ja by som terajšiu situáciu s cenou UNESCO využil na rokovanie s farským úradom o prevode budovy terajšej čajovne a knižnice do vlastníctva obce. Farský úrad nemá financie na opravu budovy a tá ďalej chátra. Jej obnova by skrášlila námestie A. Hlinku a pomohla vyriešiť veľa problémov. Keď by bola budova v majetku obce, mohla by obec čerpať financie z eurofondov. V budove by sa mohlo zriadiť múzeum TERCHOVSKEJ MUZIKY, klub pre folkloristov seniorov, v podkroví by sa mohla vytvoriť trieda MŠ, kde by sa do učebných osnov zaradila regionálna výchova so zameraním na folklór. V spodnej časti budovy sa môže vybudovať tanečná zrkadlová sála pre mladých folkloristov, kde by moli mať aj dáke šatne a sprchy. Myslím si, že terchovská muzika je neodmysliteľnou súčasťou i cirkevných podujatí a ústretové gesto zo strany cirkvi k prevodu tejto budovy, by spoluprácu ešte zocelilo. Samozrejme rozšírenie knižnice do väčších priestorov by pre čitateľov priniesol istý štandard.

V ďalšom smere by som obec obohatil v rozvoji našich starých remesiel. Terchovci boli vždy skvelí remeselníci a ako kamenárov, či tesárov ich poznali i za hranicami Slovenska. Zriadiť tvorivé dielne, kde by sa naša mládež priúčala týmto remeslám a na oplátku by obci mohli v praxi pomôcť opraviť napríklad oplotenie cintorína. Veľa seniorov ešte svoje náradie nevešia na klinec a možno by im takáto aktivita aj dobre padla. Veľa mladých ľudí sa borí s nezamestnanosťo u a v konečnom dôsledku by sa možno uživili i doma.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+21 # maria 31.03.2014 18:01
nový lekár v terchovej niekedy tam čakám aj 3hodiny to je nekonečne
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+21 # jozko 06.01.2015 22:04
Myslim, ze konecne by sa malo zacat nieco robit so skladovacim priestorom, ktory si vytvorili obcania na mladeznickej ulici pred svojimi obydliami. Vyuzivaju verejne priestranstvo na skladovanie svojho bordelu od dreva, piesku, kameniva, miesacky, az po stare vraky automobilov. Toto miesto je pomerne frekventovane navstevnikmi a je hanba, ze sa dovolilo to, aby obcania svojim haraburdim zaberajli verejne pristranstva. Snad to,ze som tu napisal k niecomu pomoze.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+12 # Jano Ondruš 23.03.2014 22:43
Veľmi dobrá myšlienka. Možno by som začal s chodníkom k Jurovi Jánošíkovi.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+11 # Ján Miho 26.03.2014 09:29
Ako človek, ktorý sa pohybuje na invalidnom vozíku som vážne znepokojený už dlhé roky, že bezbariérovosť nikomu nič nehovorí. Máme v obci stavebný úrad, ktorý pustí verejnú stavbu do realizácie bez toho, aby bol dodržaný stavebný zákon ohľadne verejných budov, ktoré by mali byť prístupné aj vozičkárom. Verejne apelujem na starostu, aby v budúcnosti nepodpísal žiadny stavebný projekt, kde nebude riešená bezbariérovosť, vopred srdečne ďakujem... :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+9 # susedka 24.03.2014 07:53
Milý Pán starosta... Chcela by som sa Vás opýtať že či by sa nedalo primontovať zabradlie na schody ktore su pred vstupom do budovy zdravotného strediska . Mám 80 rokov a robí mi problem chodit po schodoch bez zabradlia aj ked su tam 3 alebo 4 schodiky. myslim že tam zdraví ludia nechodia. chcela by som vas este podporit k tomu aby obec nasla druheho lekara lebo cakanie u mudr. Martynekovej je niekedy nekonecne . S pozdravom susedka zo Sekerkovej ulice .
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+9 # Marika 29.05.2014 19:06
Všeobecný lekár v Terchovej, to je problém, ktorý sa vyrieši jedine vtedy, keď sa vymení ten doterajší. On tu druhý lekár aj chvíľku bol, ale isto si pamätáte, ako to nakoniec dopadlo. Všetko je o systéme práce na ambulancii. Ak nie je systém, nie je spokojnosť pacientov a dlhé čakanie v čakárni. Veď keď to zvláda roky jedna lekárka v Belej, ktorá má systém, tak to ide. A to má pacientov z dosť širokého okolia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+6 # Daniela 09.05.2018 15:17
pan starosta by sa mal starat aj bytovky na holubkovej a to vyrovnat priestory medzi bytovkami a urobit detske preliezky pre deti však v teerchovej nie je nič pre male deti
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+4 # fero 15.07.2014 00:45
verejne wifi pre navštevnikov je problem urobiť???
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Marika 24.03.2014 20:07
Dobrý večer. Tak za mňa, určite druhý lekár do obce, počúvam iba samé nespokojné reči, ale všetko je o systéme práce a o pravidlách zdravotných poisťovní.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Mgr.Lenka Švecová 21.01.2017 11:17
Dobrý deň, chcela by som navrhnúť či by bolo možné na Holubkovej rovni osadenie kontajnerov na triedený zber (plasty, sklo príp.kov). Je to veľke sídlisko a tým pádom produkuje veľkú ekologickú záťaž, okrem toho by to podľa mňa pomohlo vyriešiť problém so stále preplneným kontajnerom.
Ďakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # Michaela 24.03.2014 09:32
Dobrý deň, Nič ale vôbec nič tu nie je pre deti... Musím chodiť do Žiliny alebo do inej lokality a toto je hanba pre Terchovú.......
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # Dagmar 21.07.2020 11:31
Dobrý deň , navštívili sme tento víkend nás hrob a Vás cintorín je v katastrofálnom stave, zarastený trávou , hroby natlačené na seba že SŠ nedá prejsť pomedzi ne , keď robili vedľajší hrob chodili po našom a na dvoch miestach nám zlomili trojročnú mramorovú platňu . Je to neúcta k mŕtvym aj navstevnikom
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Marek 24.03.2014 20:27
Už konečne by sa mal vyriešiť problém s nebezpečným prechodom pre chodcov pred kostolom!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # evita 16.04.2014 21:37
Súhlasím s eňkou, chodník od Hotela Diery smerom na Biely Potok je potrebný ako soľ. Je to niečo hrozné keď sú od mája do neskorej jesene denne nastavané autá okolo cesty v časti Šparengovia. Chodci nemajú inú možnosť len ísť doslova po priekopách alebo obchádzať stojace autá po hlavnej ceste a tak kľučkovať pomedzi ne a vyhýbať sa idúcim autám. Aj pre šoférov je to dosť zložité, pretože stojacie autá často zaberajú dosť veľké miesto z jazdného pruhu. Hlavne v zákrute pri hotely. Tam je najviac nebezpečné, keď auto obchádza stojacie autá a idúcich chodcov a oproti nemu sa zo zákruty vyrúti iné auto. Autá by tam nemali vôbec parkovať. Chodím tadiaľ často a určite viacerí uznajú že mám pravdu. Chodci idú často vo väčších skupinkách a nemajú sa kde vyhnúť prichádzajúcemu autu kvôli zaparkovaným autám. Veľakrát sú aj chodci nedisciplinovan í a šoféri im hundrú či sa nemôžu dať nabok.
Bol by som za to, aby sa v zákrutách povyše hotela Diery zakázalo parkovanie pri hlavnej ceste, a vybudoval sa aspoň v časti Šparengovia chodník pre chodcov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Ivka Ontková Lutišan 14.08.2019 10:58
Dobrý deň,

bola by som rada, keby sa pouvažovalo o zriadení denného stacionára pre seniorov a možnosťou pravidelnej donášky stravy pre seniorov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # PeterH 07.01.2020 10:38
Dobry den,
chcel by som sa opytat (a navrhnut) ci by sa nedali vybudovate nejake ferraty v okoli Terchovej. Nachadza sa tu bezpocet krasnych skalnych utvarov - su priam stvorene na ferraty. Napriklad taka Vratna dolina. Terchova by tak ziskala dalsiu vyraznu atrakciu. Na Slovensku uz sa objavuju prve taketo trasy. Uvadzam Martinske Hole, Kremnica, Slovensky Raj a Liptovske Revuce.
Ak treba, rad sa aj k ich budovaniu pridam.
s pozdravom
Peter H.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Zuzana Sekerková 23.03.2014 16:46
Moje nápady a návrhy sú- vyčistenie potoka,osadenie retardérov,reko nštrukcia sedenia pri fontáne,blikajú ce svetielka osadené v ceste pri prechode pre chodcov. Ďakujem a prajem krásny deň. S pozdravom Zuzana Sekerková
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Anka 26.03.2014 12:51
Dorobit okolie bytoviek na Holubkovej rovni (vyrovnat priestor medzi bytovkami, urobit nejake ihrisko pre deti, nakreslit parkovacie ciary a pod.)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Eva 30.12.2018 14:22
Zmodernizovanie a skvalitnenie kablovej televizie
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Jan Vidrnak 24.01.2020 23:46
Zdravím, 3-4 roky dozadu som vystupoval ako tanečník za senioriov "Ekonóm " z Bratislavy. Neviem či sa niečo zmenilo v zákulisí, vtedy tam boli dané nové dosky a neohoblované, Ženy si na tom ničili pančuchy a zachytávali sa nám tam kroje a trhali. Aj podlaha nebola upavená a robilo nám to problémy pri chôdzi v krpcoch. To len na margo v akom stave je aj stav priestorov za javiskom. O sedení pre divákov ani nehovorím
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-1 # Jana Ivančíková 15.04.2014 14:49
Uvítala by som, aby autá neparkovali na zrekonštruovano m námestí. Načo sú tam lavičky na posedenie, keď musíte dýchať výfuk zo štartujúceho auta
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-1 # Jan Vidrnak 24.01.2020 23:40
Zdravím všetkých terchovanov. Nie som terchovčan, bývam v Bratislave a chodím na janošíkové dni. Neuvažujete o tom, že by ste dali spraviť všetkým známym hodubníkom (aj mladých) sochy v životnej veľkosti, ktorí preslávili obec Terchová. Napr. ťažka muzika, bratia m&uchovci, Paternčiak, Bobán a Bobánová, ml. Repáň .....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-2 # Maťa 16.07.2014 12:32
Dobrý deň pán starosta, už to tu odznelo niekoľkokrát, a dufam, že nad tým konečne niekto bude aspoň uvažovať. Chodník popri hlavnej ceste v časti Biely Potok od hotela Diery po osadu Solisko. Aj tu bývajú ľudia, ktorí vás volili a je smutné, že obec ako Terchová nemá popri takejto ceste chodník. Myslím si, že je to doslova až alarmujúci stav a zrejme sa čaká, až kým sa nestane nejaké nešťastie. Z roka na rok tu prejde viac a viac áut, nedá sa prejsť popri ceste, chodíme doslova po priekopách a pritom tu je priestor na vybudovanie chodníka. Autá tu jazdia neprimerane rýchlo a nedodržujú maximálnu povolenú rýchlosť aj napriek kontrole dopravnou políciou. Piatok, sobota, nedeľa to tu je neúnosné. Obyvatelia tejto časti nemajú inú možnosť na bezpečný presun popri tejto ceste, stúpa počet obyvateľov tejto časti a najmä počet detí, ktoré každodenne musia dochádzať do školy. O tom, ako to tu je v zime,keď napadne meter snehu a musíme chodiť skoro po strede cesty ani nejdem rozprávať, proste hamba. Dúfam, že sa niekto nad týmto stavom zamyslí (žeby poslanci?) a začne riešiť aj takéto veci. Stále tu riešime, čo treba urobiť pre turistický ruch, to je pekné, ale predovšetkým sme tu my obyvatelia obce, ktorí tu chceme žiť predovšetkým bezpečne. Pri racionálnom uvažovaní, zohľadnení a využití rozpočtových možnosti našej obce, je táto požiadavka reálna a možno ju realizovať postupne po niekoľkých etapách. Su obce, ktoré majú omnoho dlhšie trasy okolo cesty a chodníky majú dokonca po oboch stranách a to nemusíme ísť ďaleko. My chceme aspoň po jednej strane, to chceme tak veľa? Čo treba urobiť preto aby sa začalo konať, petícia???, žiadosti????
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-2 # Martin 16.01.2015 13:11
Neviem či to bude po voľbách ešte niekto čítať ale potešilo by ma keby nosili verejnoprospešn ý pracovníci pri svojom postávaní pri ceste reflexné vesty. Aspoň bude lepšie vidno či vôbec práve robia, alebo len počas pracovnej doby chľastajú. Prišlo mi všelijako kde som ich pred nedávnom videl ako šiesti stáli pri jednej kope snehu a prehadzovali ju na kopu o dva metre vedľa. Skôr to vyzeralo, že si vytvárajú kôpku snehu na chladenie vínka, čo mali zo sebou. Potom na to doplácajú tí verejnoprospešn ý čo niečo robia, lebo robia aj za nich. Pri kostole pred kultúrnym domom a pri cintoríne boli po jednom a tí mali odhádzané po 40 m chodníka.
Navrhoval by som určit kazdému zvlásť nejakú prácu a po skončení ju aj skontrolovať. Niekto ich predsa má na starosti. Tiež dávať im ráno pred aj po robote fúkať, ako to funguje v hocakom inom zamestnaní. Taký jednoduchý dräger stojí do 10 eur. A ak príde niekto tri krát po sebe nadratý tak ho jednoducho poslať kade ľahšie. Viem že za VPP títo ľudia veľa peňazí nedostávajú a obec za každého z nich možno aj niečo má, ale aj to málo by si mali podaktorý zaslúžiť a nie len každý deň nasávať. Toť môj názor.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-4 # komcoo 23.04.2014 09:51
Z tých stavebných vecí: ako je spomenuté vyššie: chodník od Hotela diery, aspoň po Solisko. Kanalizácia sa tam tiež už nedostala a chýba... tiež chýba chodník od zdravotného strediska, popri futbalovom štadióne smerom nahor Gavurky, Montana..priest or tam na to je..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-4 # Andrea 24.03.2014 07:42
Ja som niekolko krat reagovala,že chodnik od zastavky je v nehoraznom stave či ked sa ide do lekarne,k doktorovi alebo spet dole na zastavku je problem prejsť s kočikom a dva sa obisť to už je umenie.A samozrejme aj fontana je v dezulatnom stave a i okolie ale každy rieši najpr tieto veci že čo kde turisti idu sledujte aj poterby pre domacich.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-4 # Mária 29.03.2014 07:40
Ja by som navrhovala úpravu vonkajšieho areálu škôlky, momentálne sú tam 3 zhrdzavené železné preliezky, ktoré si pamätám ešte pred 30 rokmi. Deti idú von a a nemajú tam čo robiť, lebo tam ani nič nemajú.Ešte som nikde v okolí nevidela takú školku ako máme v Terchovej, hrôza,minulý rok tam nemal ani kto pokosiť trávu.A druhá vec,ktorá v Terchovej chýba je detské oplotené ihrisko,kde by sa stretli mamičky a deti by sa mohli spokojne pohrať-jediné miesto kam sa dá ísť je záhrada pri hoteli Gold.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-4 # anna 26.06.2014 09:39
Kedze soferi su nepoucitelny, navrhujem osadit retardery aj na dalsich uliciach v Terchovej. Momentalne su osadene asi na najmenej frekventovanych uliciach. Co tak osadit retardery aj na ulici A. F. Kollara. Tam je cesta velmi frekventovana a siroka a niektori soferi aj zabudnu, ze jazdia v dedine bezprostredne okolo rodinych domov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-5 # eňka 31.03.2014 10:55
Nemalo by sa mysliet konecne uz aj na Biely Potok?Vzdy ked sa nieco robi,tak iba po hotel Diery,my sme uz nie sucast Terchovej,ktori zijeme vyssie?Ako sol je potrebny chodnik,ci pre domacich alebo pre turistov,cesta je tu frekventovana a vodici nedodrzuju predpisanu rychlost,takze to co by sa prve malo v Terchovej budovat,by mal byt chodnik okolo hlavnej cesty na Bielom Potoku od hotela Diery smerom nahor aspon na Solisko!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-5 # Eva Královičová 03.04.2014 18:14
Dobrý deň, nie som domáca, z Terchovej pochádza môj otec. Niekoľko krát do roka chodíme do Terchovej za účelom turistiky, oddychu. Z pohľadu turistu tu chýba jedna zásadná vec. Taxislužba. Museli sme si volať 7miestne auto zo Žiliny, aby nás odviezol od Repáňov do dediny. Bolo to pekne mastné. Ak existuje taxi v Terchovej, tak má veľmi slabú reklamu, lebo sa nedala na inernete dohľadať. ďakujem a majte sa krásne v najkrajšom kúte sveta... :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-5 # Igor Chovanec 09.07.2014 09:50
Meno Jánošík,je živnou pôdou pre turizmus nielen Terchovej.Hanbí m sa ak niekoho dovediem do jeho rodiska.V osade trvalo bývajú 4 ľudia.Nemôže OÚ im prispieť,aby udržiavali toto miesto v dôstojnom poriadku?Kúsok nižšie stavia niekto ranč.Ten nemá problém s financiami.Nemô že ho OÚ do toho zapojiť?Prídem sa tam pozrieť o rok.Ďakujem za všetkých.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-6 # Lukáš 24.03.2014 06:08
Môj nápad je aby ty čo sú zamestnaní na úrade ale nie len ty by mohli vyrábať napríklad zámková dlažbu ktorá by sa dala neskôr použiť na opravu chodníka ku Jánošíka ale aj inde a neskôr by sa mohla aj predávať ľudom . A druhý napat vytvoriť atrakcie pre turistov v letných mesiacov aby sa tu vždy vracali úsmevom .
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-6 # Ľudovít 06.05.2014 15:16
Ak chceme aby Vyšné Kamence boli plnohodnotnou súčasťou Terchovej mal by sa v prvom rade zrekonštruovať chodník pozdĺž št. cesty. je to veľmi nebezpečná spojnica bez osvetlenia s kanalizačnými poklopmi v strede a úplne "nalepená" na ceste kde uháňajú vozidlá jedno za druhým a bez akejkoľvek aspoň formálnej ochrany a značenia voči chodcom.Nechcel o by to veľa, lebo teleso aj povrch chodníka existuje, len ho vylepšiť tak, aby bol pohodlnejší a hlavne bezpečnejší. Ďakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-6 # Lenka 30.05.2014 05:53
bola by som rada keby sa tu spravilo detske ihrisko v kazdej jednej dedine su porobene ihriska ci skolky a mi sme tu sprepacenim ako chudaci:((((pro sim uz urobte nieco aj pre tych najmensich neni som prva ani posledna co to tu pise.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-6 # Peter 04.02.2015 14:10
Mrzí ma (alebo to na stránkach nevidím), že k 4.2.2015 tu nie je žiadna zmienka o blížiacom sa referende. Ide o turistov, ktorí tu budú tráviť celý víkend na horách, a možno si do ruksaka pribalili aj hlasovací lístok. Možno je hlasovacia miestnosť aj v samotnej Vrátnej a oni ju bez on-line informácií budú hľadať v centre Terchovej. Sú obce, menšie od Terchovej a neznáme, ktoré všeobecné informácie o referende zverejnili (aj keď im to zo zákona zrejme nevyplýva – to je jedno). Mini-postreh do budúcna :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-6 # Monika 18.11.2014 12:05
Môj návrh je, aby sa v lete, keď bude pekné počasie, urobilo na Vŕškach "letné kino". Vždy v piatok / sobotu večer, by sa mohli premietať nejaké pekné filmy s tým, že ľudia by si priniesli vlastné deky a mohli by si prípadne urobiť aj piknik. Ľudia by sa konečne zasa stretávali, mohli by sa porozprávať, pre deti by to bola tiež zábava. A keď už to kino v kultúrnom dome nefunguje, resp. takmer nikto tam nechodil, táto možnosť by pre mladých i starších bola možno schodnejšia - romantickejšia :o)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-6 # Mária M 14.12.2014 21:48
Ja navrhujem aby sa zbúrala alebo prestavala krčma ktorú vlastnil Pištík na Vyšnom konci lebo zbytočne zaberá miesto alebo aby sa celá zrenovovala.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-7 # Zuzana 16.03.2015 07:28
Neviem ako je doriesene parkovanie pri bytovkach na Holubkovej rovni, ale aut pribuda a kedze su tam neni parkovacie ciary stava sa, ze namiesto moznosti zaparkovat napr. 3 auta, mozu zaparkovat len dve, pretoze sa niekto zle postavil a tak zabral vela miesta. Viem, ze to kde parkuje je viac menej o ludoch, ale bolo by fajn keby parkovacie miesto bolo pridele k bytu (neviem, ci je to mozne), lebo sa stava v zime, ze niekto si odprace parkovisko a iny sikovny si tam zaparkuje.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-7 # emil 30.09.2015 20:44
Odporúčam kompetentným, aby sa prešli popri koryte B. Potoka a popozerali si ako občania vyčkávajú na dažde, aby mohli spláchnuť svoj odpad (odrezané konáre a rôzny iný odpad).
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-8 # Rasťo 15.04.2014 14:52
Zrenovovať chodníky?!! od úradu k cintorínu a od zastávky pred poštou k futbalovému ihrisku po oboch stranách... zrenovovať aj zvyšmé lávky v Jánošíkových diertach ako sa s tým už v minulom roku začalo...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-8 # Ďuriníková 02.05.2014 09:11
Navrhujem vyberať daň z ubytovania podľa počtu lôžok v ubytovacom zariadení, nie podľa toho, koľko sa ubytovateľ rozhodne v tom - ktorom mesiaci "priznať". Neexistuje žiadna kontrola ani sankcia a potom to tak aj vyzerá.
Akútne chýbajú chodníky. Najviac vo Vrátnej a Tiesňavách. Turista ani domáci sa nemá kde ísť v kľude poprechádzať. Ešte horšie je to ak má so sebou aj kočík.
Chýbajú aktivity pre turistov na podvečer, keď sa už nedá lyžovať ani "turistikovať". Nie všetci totiž chcú tráviť voľný čas v krčme. Obradná sieň by sa mohla zmeniť na hodnotnú galériu. Na obecné akcie postačuje sála kina.
Vrátnu dolinu navrhujem uzavrieť pre autá úplne a zriadiť kyvadlovú dopravu elektrobusom. Je to to najkrajšie, čo tu máme.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-8 # janka 03.03.2015 19:46
Chcem sa spýtať, či je naša škola tak dobre na tom, že sa skoro každý víkend od piatku do pondelka svieti v záchodoch alebo aj na niektorých chodbách. Myslím, že mnohí zamestnanci školy bývajú v blízkom okolí/napr. školník /a nemá kto ísť zhasnúť
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-8 # matuš 10.07.2015 11:34
Ja by som zmenil teda nieže zmenil ale pridal pri soche janošika ked sa to tam vola fontana aspon niaku malu fontanku a hned vedla park pre turistov a taktiež pre domacich .... aspon by si mali ludia ist kam sadnut odreagovat a podobne
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-8 # Pali 17.11.2016 17:53
Kedy bude normalny internet aj v terchovej?
Pretoze sa tu uz aj vyplati mat internet cez satelit. Terchova zaspala dobu.
porovnat.sk/.../... Brehom&street_i d=18773&number= 1425
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-10 # Alica 06.04.2014 21:27
Ja by som navrhovala, aby terchovsky bazar nebol len online, ale aby bol uvedeny aj v nasich Terchovskych novinach. Mnoho ludi neovlada internet, alebo ho nemaju, alebo ani nevedia, ze nejaky online bazar existuje. Keby bol zverejneny v novinach, viac ludi sa k nemu dostane. Ja osobne by som napriklad ponukla vela veci zdarma, ktore by sa mohli niekomu hodit, ale mozno prave preto, ze niekto nema internet, nedostane sa k nemu moja ponuka...Dakuje m
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-15 # jozef l. 04.05.2014 13:47
chcel bi som sa opitat ci bi sa nedalo niekde nad dedinou vibudovat opekanisko-alta nok aj s lavickami a krbom a vedel bi som aj kde to spravit bud pri hlavnej ceste do vratnej pri studnicke alebo priamo oproti es rieku kde chodi vela ludi opekat a nikdi si tam nemaju kde posadat lebo mi mladi tam urobime lavicky a niekto ich bud zobere alebo poreze a spali a toto bi hadam uz nikto nepokazil kebi to bolo tak poriadne spravene s betonu a kanenou a neaka drevena konstrukcia na strechu ... dakujem dovidenia
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-91 # JUDr. Gustáv Noga 08.06.2014 13:15
Prajem krásny deň,
keďže osud Terchovej mne a mnohým občanom a návštevníkom obce nie je ľahostajný dlhodobo sa snažím presadiť komplexné zveľadenie obce v časti infraštruktúry, komkrétne vo vybudovaní riadnej cestnej siete v celej obci spolu s chodníkmi. Na zveľadení obce sa v ostatných rokoch len minimálne prihliadalo a tým sa mnoho ciest a mostov dostalo až do havarijného stavu a dokonca v mnohých častiach obcce cestná sieť absolútne absentuje! Sme na začiatku programovacieho obdobia 2014-2020 a preto považujem za najvýhodnejší termín vypracovanaia riadneho projektu a cesty vrátane chodníkov vybudovať z fondov EU za účasti Obecného podniku. Nie je to až tak veľa práce akoby sa na prvý pohľad zdalo, ale doposiaľ môj návrh ostáva akosi bez povšimnutia. Okrem iného by sme predišli drobným, často neefektívnym opravám, ktoré v podstate nič dlhodobejšie neriešia. Zároveň by bolo vytvorených mnžstvo pracovných príležitosti, ktorých v obci veľa nie je!
V mnohých prípadoch sú eurofondy čerpané s minimálnym alebo aj nulovým prínosom pre obec. Objavujú sa informácie, že výsledky čerpania eurofondov sú pre obec dokonca záťažou a netrpezlivo čakáme na ukončenie tvz povinnej držby takto vytvoreného diela.
JUDr. Gustáv Noga
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.