unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Zhrnutie Cyrilometodských dní 2013

cmd-13-zhrnutie24.ročník Cyrilometodských dní sa niesol v zanemí jubilea préchodu Sv. Cyrila a Metoda na naše územie. Počas štyroch dní (4.-7.júl 2013) si návštevníci Terchovej mohli vychutnať bohatý program.

Program podujatia začínal už vo štvrtok 4.júla 2013, kedy sa uskutočnila krížová cestra na Vrch Oravcové. Po nej nasledovala mládežnícka svätá omša. Prvý deň zakončil Večer modlitieb a chvál.

Nedeľa na Cyrilometodských dňoch 2013 - aktualizované

nedela-cmd-13Záverečným dňom na 24.ročníku bola na program najbohatšia nedeľa, ktorá začala dvomi svätými omšami v Kostole sv. Cyrila a Metoda. Po týchto omšiach nasledovala procesia na Vrch Oravcové, kde sa konala tradičná cyrilometodská omša, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš GALIS.

Sobota na Cyrilometodských dňoch 2013

sobota-cmd-13Sobotňajší deň Cyrilometodských dní si pripravil pre návštevníkov tohto podujatia Liturgiu sv. Jána Zlatoústeho, Gréckokatolícku svätú omšu, ktorú celebroval arcibiskup Cyril VASIĽ, SJ, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi. Počas liturgie účinkoval Miešaný gréckokatolícky chrámový zbor CHRYSOSTOMOS z Vranova nad Topľou. Po liturgii sa konalo slávnostné uvedenie veľbásne PROGLAS.

Fotografie zo soboty prináša Milan Kosec

Viac informácii o CMD 2013, ktoré pokračujú aj v nedeľu.

Piatok na Cyrilometodských dňoch 2013

cmd-13-piatok 2V piatok 5.júla 2013 sme si pripomenuli 1150.výročie príchodu solúnskych bratov, vierozvestcov, Sv.Cyrila a Sv.Metoda v rámci druhého dňa Cyrilometodských dní v Terchovej. Pre návštevníkov bol pripravený bohatý program, ktorý začal sv. omšami. Omšu o 8:30hod celebroval Mons. Jozef HRTÚS. O 10:30hod sa uskutočnila Staroslovienska omša, počas ktorej sa predstavili miešaný zbor, komorný súbor Pavol KRŠKA, Michaela KUKUROVÁ, Alena KROPÁČKOVÁ, Jozef GRÁF, Martin MIKUŠ, Marián MUŠKA, ŽILINSKÝ MIEŠANÝ ZBOR, KOMORNÝ DYCHOVÝ SÚBOR, Štefan SEDLICKÝ, DIRIGENT. Omšu celebroval Mons. Ladislav STROMČEK, generálny vikár.

Cyrilometodské dni 2013 už tento týždeň

cmd-2013-uputavka 2Už tento týždeň v dňoch od 4. do 7.júl 2013 sa v Terchovej uskutoční 24.ročník Cyrilometodských dní. Program podujatia začína už vo štvrtok, kedy sa uskutoční krížová cestra na Vrch Oravcové. Po nej bude nasledovať mládežnícka svätá omša. Deň zakončí Večer modlitieb a chvál.

Piatok začína dvomi svätými omšami a poobede sa môžete tešiť na Hudobno-dramatické pásmo venované 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie. Potom sa dianie presunie na Námestie Andreja Hlinku pred Kultúrnym domom.

Video upútavka na Cyrilometodské dni 2013

video-cmd-13Už onedlho (4.-7.júl 2013) sa v Terchovej uskutoční 24.ročník Cyrilometodských dní, na ktorý všetkých srdečne pozývame. Pozrite si video upútavku na toto tradičné terchovské podujatie. Všetky ostatné informácie o CMD 2013 nájdete na tejto adrese.

Plagát Cyrilometodských dní 2013

CMD 2013 PL-page-001Zaujíma vás ako vyzerá plagát Cyrilometodských dní, ktoré sa tento rok uskutočnia v Terchovej už 24.krát? Jeho vizuál nájdete v tomto článku. CMD sa uskutočnia 4.-7.júla 2013.

Program Cyrilometodských dní 2013

cmd-2013-program24.ročník Cyrilometodských dní v Terchovej, ktorý sa uskutoční od 4. do 7.júla 2013 sa bude niesť v znamení 1150.výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na naše územie. Pozrite si čo vás počas štyroch dní v Terchovej čaká.

Cyrilometodské dni 2013 - billboard

cmd-13-billV dňoch 4.-7. júla 2013 sa v Terchovej uskutoční 24. ročník Cyrilometodských dní. Billboard k tomuto podujatiu si môžete pozrieť už dnes.

Cyrilometodské dni 2013

CMD-2013V dňoch 4.-7. júla 2013 sa v Terchovej uskutoční 24. ročník Cyrilometodských dní, ktoré sa v tomto roku budú niesť v znamení 1150. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na naše územie. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že Terchová bola v roku 1990 prvým miestom na Slovensku (i vo vtedajšej federácii), kde sa konalo podujatie reflektujúce nadčasový odkaz misie solunských bratov – spolupatrónov Európy. Zároveň platí, že Terchová je jediným miestom na Slovensku, ktoré si udržalo pravidelnosť a bohatú programovú skladbu svojich Cyrilometodských dní.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.