unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej - zhrnutie prvého ročníka

zbojnici-hodnoteniePočas víkendových dní sa 16. a 17. júna v Terchovej uskutočnilo Medzinárodné stretnutie zbojníkov. Autorom myšlienky je Ján Bardejovský, ktorému dlhoročný sen dopomohol zrealizovať organizačne Vlado Švec, Fero Stráňava, réžijne a dramaturgicky Rudo Patrnčiak ako aj prezident Združenia turizmu Jozef Mičo. Pri zrode novej myšlienky pomohol aj tunajší Obecný úrad a Agentúra Rozmarín. Do areálu a okolia Relaxačno-informačného centra prišli krojovaní zbojníci z Moravy, Poľska, Nemecka a Slovenska.

Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej - fotografie zo soboty

zbojnici-2012Terchová  sa môže popýšiť mnohými kultúrnymi, športovými a spoločenskými podujatiami. Ku známym podujatiam pribúdajú ďalšie, ktoré vedia milovníkom Jánošíkovho kraja doslova vyraziť dych. Počas víkendových dní 16. a 17. júna sa uskutočnilo Medzinárodné stretnutie zbojníkov. Autorom myšlienky je Ján Bardejovský, ktorému dlhoročný sen dopomohol zrealizovať Obecný úrad, Združenie turizmu, Miestne kultúrne stredisko a Agentúra Rozmarín.

Medzinárodné stretnutie zbojníkov - podmienky súťaží

valaskaDáva sa na známosť, že v dňoch 16. – 17. júna 2012 sa v Terchovej uskutoční Medzinárodné stretnutie zbojníkov. Podmienky všetkých súťaží ako aj prideľovanie bodov za jednotlivé disciplíny nájdete v článku.

Medzinárodné stretnutie zbojníkov v Terchovej

zraz-zbojnikov-2012Dáva sa na známosť, že v dňoch 16. – 17. júna 2012 sa v Terchovej uskutoční Medzinárodné stretnutie zbojníkov.

Budete svedkami jedinečného stretnutia zbojníkov v súboji o najlepší zbojnícky guláš, grilované špeciality, taktiež zaujímavých súťaží v sile, zručnosti a obratnosti pre deti aj dospelých. Podujatie spestrí lákavý kultúrny program – zbojnícky bál, ľudové remeslá, stretnutie s Jánošíkom, hádzanie valaškou, hľadanie zbojníckeho pokladu a iné.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.