unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Halušky Terchová 2016

Zhodnotenie MS vo varení a jedení bryndzových halušiek

DSC 0518Posledná májová sobota v Terchovej patrila Medzinárodnej súťaži vo varení a jedení bryndzových halušiek. Viac ako 5 500 návštevníkov si mohlo vychutnať tradičnú slovenskú pochúťku v areáli Amfiteátra nad Bôrami. Súťažiaci museli predviesť svoje zručnosti nielen v príprave halušiek, ale taktiež museli ich výtvor v čo najkratšom čase skonzumovať. Okrem súťaží pre družstvá si svoje schopnosti mohli zmerať aj jednotlivci, či už v jedení halušiek, syrovej nite, či pití žinčice v čo najkratšom čase. Počas podujatia sa skonzumovala viac ako tona bryndzových halušiek. Okrem súťaží bol pre návštevníkov pripravený aj kultúrny program v podobe kapiel ako Vidiek, country skupiny Šviháci, Ťažkej muziky z Terchovej, vystúpil aj Arzén, či Tomáš Bezdeda.

Halušky Terchová 2016 - program a pravidlá

halusky-14Pozývame vás na originálnu Medzinárodnú súťaže vo varení a jedení bryndzových halušiek s názvom Halušky Terchová. Súťaž sa bude konať v sobotu 28. mája 2016 v Terchovej na Amfiteátri Nad Bôrami. MS vo varení a jedení bryndzových halušiek organizujú OZ Rozsutec, Reštaurácia Jánošíkova koliba, Hotel Fatra a Obec Terchová.

Halušky Terchová 2016

vysledky-halusky-14Po predchádzajúcich úspešných troch ročníkoch organizujeme aj v roku 2016 už štvrtý ročník medzinárodnej súťaže vo varení a jedení bryndzových halušiek. Tá sa uskutoční 28. mája 2016 na Amfiteáteri Nad Bôrami v Terchovej. Do súťaže sa môžete prihlásiť už teraz na známych telefónnych číslach, či mailových adresách. Tešíme sa na všetých, či už stálych alebo aj nových súťažiacich.

Miesto konania - Amfiteáter nad Bôrami, Terchová

Vstupné - 5 Eur / v cene je zahrnutá aj 150g porcia bryndzových halušiek a zlosovateľná vstupenka/.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.