unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Cyrilometódske dni 2014

Televízne záznamy z Cyrilometodských dní 2014

cmd-14-zaznamyS odstupom času vám prinášame televízne záznamy z Cyrilometodských dní 2014. Konkrétne si môžete pozrieť Záverečný galakoncert, koncert Duchovnej hudby a homíliu žilinského biskupa Mons. Tomáša Galisa z vrchu Oravcové.

Pamätnica Cyrilometodských dní v Terchovej

cmd-pamatnicaCyrilometodské dni v Terchovej so svojou 25. ročnou tradíciou patria na Slovensku k najdlhšie organizujúcim sa oslavám príchodu vierozvestcov Konštantína a Metoda na územie vtedajšej Veľkej Moravy, kde patrilo aj Slovensko. Nakoľko tento rok oslávili CMD v Terchovej svoje jubileum, vyšla kniha, ktorá sa vracia k uplynulým ročníkom tohto výnimočného podujatia. Knihu zostavil Peter Cabadaj. Jej online verziu si môžete prečítať aj na našom webe.

Pamätnica Cyrilometodských dní v Terchovej

Fotografie z Koncertu duchovnej hudby

Fotogaléria bola obohatená o fotografie Františka Muchu z Koncertu duchovnej hudby, Speváckeho zboru LÚČNICA a jeho hostí, ktorý sa konal v rámci Cyrilometodských dní 2014 v sobotu 5. júla 2014.

Fotografie

Dodatočné odvysielanie sv. omše z Cyrilometodských dní 2014

omsa-prenosKeďže z technickýchpríčin sa v TV Noe nepodarilo uskutočniť priame vysielanie z Cyrilometodskej nedeľnej svätej omše, o niečo strátený televízny záznam sv. omše táto televízia odvysiela dodatočne v utorok 8. júla 2014 o 12.05h.

Cyrilometodské dni 2014 sú už za nami

DSC 0235Cyrilometodské dni 2014, ktoré si v roku 2014 pripísali už dvadsiatupiatu čiarku do svojej histórie sú už za nami. Pre návštevníkov v Terchovej počas štyroch dní od štvrtku 3. júla 2014 až do nedele 6. júla 2014 bol pripravený bohatý duchovný, ale i kultúrny zážitok.

Už vo štvrtok o 18:00 hodine verejnosti sprístupnilo ŽIVÉ CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO, súťasťou ktorého bolo otvorenie filatelistickej výstavy Klubu filatelistov 52-46 z Močienka. Prítomným sa prihovoril PaeDr. Jozef Gál a Jozef Kútny. Pri tejto slávnostnej príležitosti uviedli  príležitostnú poštovú pečiatku, venovanú 25.výročiu CMD v Terchovej. Zároveň riaditeľka Krajského kultúrneho strediska v Žiline PhDr. Soňa Řeháková spolu so správcom farnosti Pavol Krutákom, SVD predstavili novú monografiu k 25. výročiu CMD v Terchovej, ktorú pripravilo práve Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Po SVÄTEJ  OMŠI bol Večer modlitieb a spevov TAIZÉ.

Sobota na Cyrilometodských dňoch 2014

DSC 0364Sobotňajší program Cyrilometodských dní v Terchovej odštartovala svätá omša v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej, ktorá sa konala o 8:30 hod. Omšu celebroval prof. Marián Šuráb Súčasne prebiehala sviatosť zmierenia. O 10:30 hod sa veriaci spred kostola vybrali v procesii na Vrch Oravcové, kde sa uskutočnila CYRILO-METODSKÁ SVÄTÁ OMŠA, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš GALIS. O 15:00 hod. boli odovzdané ikony sv. Klimenta a Nauma zástupcami mesta OCHRID. Po tomto slávnostnom akte pokračoval program KONCERTOM DUCHOVNEJ HUDBY, kde účinkovali SPEVÁCKY ZBOR LÚČNICA a jeho hostia Elena MATUŠOVÁ, zbormajsterka a dirigentka a ďalší.

Piatok na Cyrilometodských dňoch 2014

DSC 0199Piatok 4. júla 2014 pokračoval 25. ročník Cyrilometodských dní svojim druhým zo štyroch dní. O 17:00 hod sa uskutočnila Krížová cesta na Vrch Oravcové a po nej o 18:15 hod v Kostole sv. Cyrila a Metoda LITURGIA SV. JÁNA ZLATOÚSTEHO, ktorú celebroval vdp. dekan Emil Turiak. Počas liturgie účinkoval Spevácky zbor MÁJ mesta Žiliny.

Cyrilometodské dni v Terchovej majú pre návštevníkov pripravený program až do nedele.

Fotografie z piatka prináša opäť Milan Kosec. Zobraziť Fotografie

Cyrilometodské dni 2014 začali!

DSC 7738V  Kostole  sv. Cyrila a Metoda prvý deň jubilejného 25.ročníka Cyrilometodských dní sa o 18, 00 hodine verejnosti sprístupnilo ŽIVÉ CYRILO-METODSKÉ DEDIČSTVO, súťasťou ktorého bolo otvorenie filatelistickej výstavy Klubu filatelistov 52-46 z Močienka. Prítomným sa prihovoril PaeDr. Jozef Gál a Jozef Kútny. Pri tejto slávnostnej príležitosti uviedli  príležitostnú poštovú pečiatku, venovanú 25.výročiu CMD v Terchovej. Zároveň riaditeľka Krajského kultúrneho strediska v Žiline PhDr. Soňa Řeháková spolu so správcom farnosti Pavol Krutákom, SVD predstavili novú monografiu k 25. výročiu CMD v Terchovej, ktorú pripravilo práve Krajské kultúrne stredisko v Žiline.

Cyrilometodské dni 2014 - bulletiny

cmd-13-zhrnutie25. ročník Cyrilometodských dní v Terchovej sa uskutoční od 3. do 6. júla 2014. Na všetkých návštevníkov čaká v skutku bohatý program, ktorý je plný kultúrneho no najmä liturgického programu. Počas štyroch dní čakajú na vás sväté omše, večer modlitieb a spevov, krížová cesta, Liturgia Sv. Jána Zlatoústeho, sviatosť zmierenia, Slávnostné odovzdávanie ikon sv. Klimenta a Nauma, Koncert duchovnej hudby a taktiež záverečný galakoncert a mnoho iného. Kompletný program si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Marcert Štefko na galakoncerte počas CMD 2014

marcel tefko.jpgPočas záverečného galakoncertu (6. júl 2014 -16.00 h - Kostol sv. Cyrila a Metoda) v rámci Cyrilometodských dní 2014, ktoré sa uskutočnia od 3. júla do 6.júla 2014 v Terchovej sa vám predstaví aj Marcel Štefko, ktorý patrí k popredným klaviristom na Slovensku. Je víťazom Medzinárodnej súťaže J. Brahmsa v rakúskom Pörtschachu, Medzinárodnej súťaže J. N. Hummela v Bratislave, dvojnásobným laureátom Medzinárodnej súťaže B. Smetanu v Hradci Králové.

Partneri Cyrilometodských dní 2014

partneri

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.