unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Cyrilometódske dni 2017

Streda na Cyrilometodských dňoch 2017

DSC 8219Vyvrcholenie Cyrilometodskách dní 2017, na sviatok Sv. Cyrila a Metoda, prilákalo do Terchovej množstvo návštevníkov. Každý z nich si určite vybral to svoje z bohatého liturgického i kultúrneho programu. O 7:00 a 8:30 hod sa v kostole uskutočnili dve sväté omše. O 11:00 hod sa na vrchu Oravcové uskutočnila tradičná cyrilometodská svätá omša, ktorú celebroval Mons. Marek HRIADEL, generálny vikár Žilinskej diecézy. V poobedňajších hodinách na námesti A. Hlinku vystúpili DFS CHOTÁRIK, FS CHOTÁR, ZATORSKÝ DYCHOVÝ ORCHESTER, DETSKÝ ĽUDOVÝ SÚBOR a ROKBand.

Utorok na Cyrilometodských dňoch 2017

liturgiaKostol sv. Cyrila a Metoda v utorok, 4. júla 2017, hostil LITURGIU SV. JÁNA ZLATOÚSTEHO (gréckokatolícka liturgia), ktorá bola odvysielaná aj  v priamom prenose TV LUX. Súčasťou sv. liturgie bolo aj uctenie si relikvií sv. Klimenta Ochridského, prinesených z Ochridu. Liturgiu celebroval apoštolský exarcha Kiro STOJANOV, biskup zo Skopje (Macedónsko), vladyka Peter RUSNÁK, bratislavský eparcha. O spevy počas liturgie sa postaral Spevácky zbor CHRYSOSTOMOS z Bratislavy. Po svätej liturgii bola uvedená bibliografia kardinála J. Ch. Korca

Fotografie

Cyrilometdoské dni 2017 začali!

DSC 7086 výsledokTerchová v týchto dňoch (2. - 5. júl 2017) hostí 28. ročník Cyrilometodských dní. V úvodný nedeľný deň sa uskutočnili sväté omše v tradičných časoch o 7:00, 8:30 a 10:30 hod. Poslednú sv. omšu celebroval nitriansky biskup, Mons. Viliam JUDÁK, ktorý pred omšou odhalil a posvätil pamätnú tabuľu J. Em. Jánovi Chryzostomovi Korcovi, ktorému zároveň bolo udelené in memoriam čestné občianstvo obce Terchová. Kvôli nepriaznivému počasiu sa krížová cesta, ktorá sa bežné koná na Vrch Oravcové, tentokrát musela uskutočniť v priestoroch kostola. Poobede sa na námestí A.Hlinku uskutočnil kultúrny program, na ktorom sa predstavili AKADÉMIA MUZIKA a zoskupenia NEBESKÁ MUZIKA.

Výstava Jozefa Malého

vzstava-cmd-17V rámci 28. ročníka Cyrilometodských dni v Terchovej Vás pozývame na vernisáž výstavy obrazov Jozefa MALÉHO. Vernisáž výstavy sa uskutoční 3. júla 2017 o 15:30 hod v Terchovskej galérii umenia.

Vystúpi: Ťažká muzika
Koncepcia, úvodné slovo: Ivan Köhler a Peter Cabadaj

Výstava potrvá do 28. 7. 2017

Registrácia stánkového miesta, Cyrilometodské dni 2017

cmd-15-stanky 1aV dňoch od 2. do 5. júla 2017 sa v Terchovej uskutoční 28. ročník Cyrilometodských dní. Stánkový predaj sa uskutočni v areáli pod sochou Juraja Jánošíka. Registrácia stánkového miesta prebieha prostredníctvom tohto formulára.

Plagát Cyrilometodských dní 2017

plagat-cmd-17Prinášame vám plagát 28. ročníka Cyrilometodských dní, ktoré sa v Terchovej uskutočnia od 2. do 5. júla 2017.

Plagát
Prehľadný program

Dokument o Cyrilometodských dňoch 2016

CMD-dokumentV Terchovej, sa nachádza najväčší kostol na Slovensku, ktorý je zasvätený sv. Cyrilovi a Metodovi. Práve v našej obci sme začali v roku 1990 ako prví s oslavami našich vierozvestcov. V tradícii pokračujeme už 27 rokov. Dokument, ktorého autorom je Milan Kosec zaznamenáva minuloročné Cyrilometodské dni a ich podoby.

Slovenská filharmónia pozýva k spolupráci

Milí priatelia  - speváci, dovoľte nám pozvať vás všetkých k peknej spolupráci!

filharmoniaNa sviatok sv. Cyrila a Metoda - 5. júla 2017 o 16.00 v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej bude Slovenský komorný orchester pod vedením Majstra Ewalda Danela účinkovať na Slávnostnom Galakoncerte, ktorý ukončí XXVIII. ročník Cyrilometodských dní v Terchovej.

Odkaz cyrilometodskej misie si pripomenieme koncertným programom, ktorého každé jedno dielo má hlboký význam a jednotného spoločného menovateľa – vieru a toleranciu.  Veľmi radi by sme vás všetkých týmto pozvali k účasti na poslednom v programe uvádzanom diele, ktorým sú Biblické piesne op. 99 Antonína Dvořáka.

Program Cyrilometodských dní 2017

cmd-text-zhrnutieV dňoch od 2. do 5. júla 2017 sa v Terchovej uskutoční 28. ročník Cyrilometodských dní. Počas tohto podujatia si pre vás organizátori pripravili bohatý program, ktorý naplní srdcia každého veriaceho.

Organizátori: OBEC TERCHOVÁ, BISKUPSKÝ ÚRAD ŽILINA, MIESTNE KULTÚRNE STREDISKO A FARSKÝ ÚRAD TERCHOVÁ, ŽILINSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ, KRAJSKÉ KULTÚRNE STREDISKO V ŽILINE, CENTRUM PRE RODINU A MLÁDEŽ, n. o.

Cyrilometodské dni v Terchovej - tlačová správa

cmd-layoutTerchová 2. - 5. júl 2017. V pamätnom roku 1990 sa mnohí idealisti naplno oddávali eufórii z nadobudnutej politickej a náboženskej slobody. Úžasnú erupciu uvoľnenej energie, tvorivosti a nápadov sa Terchovci snažili pretaviť aj do všestranného priblíženia  a najmä aktualizovania nadčasového odkazu byzantskej misie svätých Cyrila a Metoda – patrónov miestneho kostola (najväčšieho na Slovensku, ktorý je zasvätený solúnskym bratom) a spolupatrónov Európy. Už prvý ročník Cyrilometodských dní priniesol do Terchovej niečo výnimočné a jedinečné. Terchovci ako vôbec prví ponúkli Slovensku i vtedajšej federácii podujatie , ktoré sa otvorene, sebavedomo, kultivovane a atraktívne zároveň prihlásilo k duchovným hodnotám európskeho kultúrneho dedičstva.

Partneri Cyrilometodských dní 2017

partneri-17

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.