unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Preteky gazdovských koní 2017

Preteky gazdovských koní 2017 - fotografie

AG0U2486V sobotu 25. februára 2017 sa pod Sochou Juraja Jánošíka v Terchovej uskutočnil už 16. ročník Pretekov gazdovských koní. Fotografie z tohto podujatia vám prináša František Mucha a Lubek Šušlík. V prípade, že vás zaujíma, ako si počínal, niektorý z celkovo 20 súťažiacich pozrite si výsledky tohto podujatia.

Fotografie - František Mucha
Fotografie - Lubek Šušlík

Článok s reportážou o tomto podujatí nádete aj na NašaŽilina.sme.sk

Preteky gazdovských koní 2017 - výsledky

AG0U2418Ďalší vydarený ročník Pretekov gazdovských koní v Terchovej je za nami preto sme si pre vás pripravili sumár výsledkov. Množstvo divákov si mohlo vychutnať v skutku ideálnom počasí 20 pretekárov, ktorí sme zmerali sily v troch povinných a jednej dobrovoľnej disciplíne. Víťazom 16. ročníka (najvyššií počet bodov po prvej a druhej disciplíne) sa stal gazda Jurko Lukáš s koňom Cedrik pred ženskou zástupkyňou Michelou Ižipovou s koňom Buro a na treťom mieste sa umiestnil Pavol Blaško s koňom Rostard. V diváckej ankete o najkrajšieho koňa vyhral kôň Petra Kitaša - Gaštan, pred koňom Jána Francistyho (ml.) - Dolár a koňom Michaeli Ižipovej s menom Buro. V disciplíne silák Terchovej, ktorá bola dobrovoľná zvíťazil Jurko Lukáš (kôň Malý Kuba) pred Pavlom Kitašom (kôň Pejo) a Jurkom Lukášom (kôň Cedrik).

Preteky gazdovských koní 2017

gaz-kone-discipliny-13Už 16. ročník Pretekov gazdovských koní sa uskutočnia 25. februára 2017 o 10:00 hod. pod Sochou Juraja Jánošíka v Terchovej. Ich konanie je tak ako aj po minulé roky závisle na vhodných snehových podmienkach. Pripomeňme si atmosféru tohto podujatia z roku 2015, nakoľko v roku 2016 práve pre nepriaznivé snehové podmienky sa toto podujatie nemohlo uskutočniť. Pretekári, ktorí majú záujem zúčastniť sa tejto súťaže, si môžu pozrieť podmienky účasti na tomto odkaze. 

Fotografie - 2015

Preteky gazdovských koní 2017 - disciplíny

kone-vysledkyPozrite si aké disciplíny čakajú na furmanov a ich záprahy na Pretekoch gazdovských koní, ktoré sa v Terchovej uskutočnia už 25. februára 2017. Stretneme sa tradične o 10:00hod pod sochou Juraja Jánošika. Tešíme sa na vás!

Gazdovské kone 2017 - podmienky účasti, prihlášky

kone-13-prihlaskaV prípade, že sa chcete stať súťažiacim na tomto jedinečnom podujatí, ktoré sa uskutoční 25. februára 2017 o 10:00hod, v tomto článku nájdete podmienky účasti ako aj prihlášku.

Úspech sa nezačína výhrou, ale účasťou. Na preteky sa môžu použiť hnojové sane s úpravou sedenia resp. státia.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.