unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Ostatné podujatia 2014

Privítajte Nový rok pred obecným úradom v Terchovej!

novy-rok-15Starosta obce Terchová pozýva občanov a návštevníkov obce spoločne privítať Nový rok 2015 pred obecný úrad v Terchovej. Stretnutie začína dnes, 31.12.2014 o 23:30.  Pre dobrú náladu budeme počúvať  Terchovskú muziku ocenenú zápisom do Zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO a zahrievať nás bude dobré, varené vínko.

Videá z Jasličkovej pobožnosti 2014

jaslickova-terchova-14Na Slávnosť Narodenia Pána je Terchová už tradične hostiteľom jedinečnej Jasličkovej pobožnosti, ktorej režisérom je Rudolf Patrnčiak. Inak tomu nemohlo byť ani v tomto roku. Kostol opäť praskal vo švíkoch nedočkavých návštevníkov, ktorí si aj takýmto spôsobom uctili príchod spasiteľa Ježiša Krista na svet. Pozrite si video Františka Muchu, ktoré zachytáva atmosféru tejto tradičnej terchovskej udalosti. Taktiež si môžete vzhliadnuť video zo záverečných spevov, ktoré boli pripravené pred kostolom.

Divadelné predstavenie Ženský zákon

zensky-zakon-30-12-14Terchovské národné divadlo po svojom úvodnom predstavení s divadelnou hrou Ženský zákon zožalo nesmierny úspech. Tento úspech bol dôvodom na to, aby sa s týmto predstavením opäť predviedlo. Hru Ženský zákon od Jozefa Gregora Tajovského opäť uvedú 30. decembra 2014 o 18:30 hod v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej. Vstupné sú 2€.

Jasličková pobožnosť v Terchovej!

jaslickova-2011Tradičná jasličková slávnosť sa bude konať vo štvrtok 25. decembra 2014 na Slávnosť Narodenia Pána o 15:00 hod v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Tešíme sa na vás!

Jasličková pobožnosť z Terchovej sa tento rok predstavila už v Bratislave a v Žiline. 25. decembra sa predstaví jej upravená verzia (autor: Miloš Bobáň) aj vo farnostiach v Solčanoch a Bošanoch.

Žilina hostila Jasličkovú pobožnosť z Terchovej

cas-radosti-veselosti-14Dňa 18. decembra 2014 sa v Katedrále Najsvätejšej Trojice v Žiline uskutočnil koncert s názvom ČAS RADOSTI, VESELOSTI, počas ktorého sa divákom predstavilo približne 80 členné zoskupenie muzikantov a spevákov z Terchovej, ktorí predviedli terchovskú Jasličková pobožnosť. Video z akcie vám prinášajú Milan Kosec a František Mucha.

Jasličková pobožnosť v Solčanoch a Bošanoch

jaslickova-poboznost-solcanyTerchovská Jasličková pobožnosť sa na tohtoročnom "turné" už predstavila v Bratislave a v Žiline. Okrem týchto miest sa terchovskí speváci predstavia ešte 25. decembra 2014 o 14:00 hod v Kostole Všetkých svätých v Solčanoch a v ten istý deň v Kostole sv. Martina v Bošanoch o 16:30 hod.

Terchovská Jasličková pobožnosť je originálna vianočná slávnosť 80 členného súboru z Terchovej zostaveného z kolektívov detského folklórneho súboru Terchovček, folklórneho súboru Terchovec a ženskej speváckej skupiny Podolie.

Jasličková pobožnosť na RTVS

jaslickova-13-videoJasličkovú pobožnosť z Terchovej počas minuloročných Vianoc zdokumentovala RTVS, ktorá túto jedinečnú terchovskú udalosť, ktorá žne úspech nielen v Terchovej, ale aj Bratislave a Žiline, odvysiela v relácii Kapura na druhom programe v troch termínoch:

  • 20.12.2014 – 13:30 hod.
  • 21.12.2014 – 08:25 hod.
  • 27.12.2014 – 08:30 hod.

Prajeme vám príjemné sledovanie.

Jasličková pobožnosť v Bratislave - doplnené!

vecer-autentickeho-folkloru-videoDňa 12. decembra 2014 sa v Dome kultúry Zrkadlový háj (Bratislava - Petržalka) uskutočnil Večer autentického folklóru, počas ktorého sa divákom predstavilo približne 80 členné zoskupenie muzikantov a spevákov z Terchovej, ktorí predviedli terchovskú Jasličková pobožnosť. Video z akcie vám prináša Zápodoslovenská televízia a František Mucha.

 

Vianočné trhy v Terchovej

vianocne-trhy-14Obec Terchová vás pozýva 14. decembra 2014 na vianočné trhy, ktoré začínajú už o 9:00hod. O 15:00 hod. bude pripravený pre domácich, ale i navštevníkov kultúrny program, v ktorom sa predstaví Vadičovská kapela a deti z CVČ. Horný Vadičov.

Trhy sa budú konať pred Kultúrnym domom Andreja Hlinku v Terchovej.

Tešíme sa na vás!

VIANOCE V DUŠI

vianoce-v-dusiZŠ s MŠ Adama Františka Kollára Terchová Vás srdečne pozýva na adventný koncert VIANOCE V DUŠI, ktorý sa uskutoční 14. decembra 2014  o 15,00 hod.vo vestibule ZŠ Terchová. Koncert sa koná spolu s vianočnou burzou.

Koncert sa spolu s vianočnou burzou  uskutoční                                                                                     14. decembra 2014  o 15,00 hod.

vo vestibule ZŠ Terchová .

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.