unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Ostatné podujatia 2015

Video z divadelnej hry KUBO

kubo-videoTerchovské národné divadlo odohralo počas vianočného obdobia premiéru divadelnej hry Jozefa Hollého s názvom KUBO. Ukážku z tejto hry prináša Milan Kosec.

Privítanie roka 2016 v Terchovej

ohnostroj-165370Pozývame vás rozlúčiť sa s rokom 2015 a privítať nový rok 2016 pred Obecný úrad v Terchovej.

Začneme na Silvestra 31.12.2015 o 23:30 hod. Obec Terchová pripravila pohostenie v podobe vareného vína.

Tešiť sa môžete aj na novoročný ohňostroj.

Video a foto z Jasličkovej pobožnosti

jaslickova-15Jasličková pobožnosť každoročne do Terchovej pritiahne stovky návštevníkov. Výnimkou nebol ani tento rok, kedy na sviatok Božieho narodenia hostia, ale aj domáci zaplnili do prasknutia Kostol sv. Cyrila a Metoda. Viac ako 30 minútový záznam z tejto udalosti vám prináša František Mucha. Autorom fotografií je Milan Kosec.

Potešili starkých Zariadenia pre seniorov a domu sociálnych služieb v Terchovej

DSC 1259Zaslúžia si našu lásku, nehu a pozornosť. V tomto duchu vďaky k nim sa nieslo predvianočné vystúpenie žiakov ZUŠ L. Árvaya Žilina – speváckej triedy p. uč. Anny Dávidíkovej a klavírnej triedy p. uč. Zuzany Patrnčiakovej v Terchovej. Alexandra Ondrušová z heligónkovej triedy Martina Čerňanského rozveselila starkých svojimi koncertnými variáciami i tradičnými vianočnými koledami.

Koncert bol venovaný obyvateľom Zariadenia pre seniorov a domu sociálnych služieb v Terchovej.

Premiéra divadelnej hry Kubo

kubo-divadloTerchovské národné divadlo (TND) uviedlo 12. decembra 2015 premiéru divadelnej hry Jozefa Hollého s názvom KUBO. Po predstavení sa konala oslava prvých narodenín TND. Tí, ktorí ste premiéru nestihli, repríza sa uskutoční v rámci Terchovských Vianoc, 29. decembra 2015 v Kultúrnom dome Andreja Hlinku. Fotografie z predstavenia prináša František Mucha.

Adventný koncert detí - 13. 12. 2015

adventny-koncer-deti-15Dňa 13. decembra 2015 sa uskutočnil Adventný koncert detí zo ZŠ s MŠ Adama Františka Kollára v Terchovej. Fotoreport z koncertu prináša František Mucha.

Adventny koncert 11.12.2015

 AWG7792Dňa 11. decembra 2015 sa v priestoroch Terchovskej galérie umenia uskutočnil Adventný koncert, v ktorom účinkovala Komorná filharmónia a terchovci: Veronika Zajacová, soprán; Anna Dávidíková, mezzosoprán; Zuzana Patrnčiaková, alt; Dievčenská terchovská muzika haštrle. Podujatie sa uskutočnila pod záštitou podpredsedníčky NR SR Eriky Jurinovej.

Fotogaléria

Big Jump 2015 - otvorenie zimnej sezóny v Malej Fatre

big-jump-zilina-15Žilina 9. decembra 2015 - Zimnú sezónu v Malej Fatre otvorí v piatok 11. decembra na poludnie tradične na Hlinkovom námestí v Žiline 25 snowboardistov a freeskierov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Favoritmi podujatia BIG jUMp 2015 sú snowboardisti Matej Dolník zo Žiliny, Tomáš Dlauhý z Českej republiky či Piotr Tokarczyk z Poľska. Sily si zmerajú so slovenskými akrobatickými lyžiarmi Natáliou Šlepeckou a Igorom Janckulíkom, ale aj s freestylistom Richardom Jurečkom, či Szepanom Karpielom z Poľska.

Adventný koncert detí

adventny-koncert-zs-15ZŠ s MŠ Adama Františka Kollára v Terchovej vás srdečne pozýva na Adventný koncert, ktorý sa spolu s vianočnou burzou uskutoční 13. decembra 2015 o 15:00 hod. vo vestibule ZŠ Terchová.

Hostia koncertu: Žiaci ZUŠ L. Árvaya Žilina, Akadémia muzika Terchová.

Mikuláš v Terchovej

mikulas-terchovaMIKULÁŠ V TERCHOVEJ - zajtra 6.12.2015 o 9:30 a o 11:30hod. pred Kostolom sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Medzitým bude prechádzať so svojím sprievodom a na koči po terchovských uliciach.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.