unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Privítanie Nového roku 2014

Novy-rok-2013Srdečne pozývame všetkých domácich i hostí v Terchovej na privítanie Nového roku 2014 s malým občerstvením pred obecným úradom v Terchovej 31.12.2013 a od 23.45 hod. vypustíme nad polnočnú Terchovú balóniky šťastia.

Vlastné svetelné efekty sú povolené :)

Jasličková pobožnosť 2013 - video

jaslickova-13-videoPiesne a scénky o narodení Ježiša Krista sú hlavným motívom ľudového muzikálu Jasličková pobožnosť, ktorý v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej už po 39. raz predstavilo približne 140 tanečníkov, spevákov, muzikantov a recitátorov z celej terchovskej doliny.

Jasličkovú pobožnosť v Terchovej pripravujú už 39 rokov

jaslickova-13-tasrPiesne a scénky o narodení Ježiša Krista sú hlavným motívom ľudového muzikálu Jasličková pobožnosť, ktorý dnes v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej už po 39. raz predstavilo približne 140 tanečníkov, spevákov, muzikantov a recitátorov z celej terchovskej doliny.

Na úvod premietli podľa dlhoročného režiséra Jasličkovej pobožnosti a zároveň riaditeľa Miestneho kultúrneho strediska (MKS) v Terchovej Rudolfa Patrnčiaka krátky film, v ktorom predstavili zimnú Terchovú. „To, kde sa podujatie koná. To, čo si namýšľame, že podujatím vytvárame. Navodzujeme situáciu, ako keby sa Ježiško narodil v Terchovej. Tu chodia ľudia z celého Slovenska aj zo zahraničia – z Česka, Poľska, ktorí možno nikdy neboli v Terchovej. Prišli len na toto podujatie, lebo sa o ňom dopočuli. Tak im ukazujeme krásu kraja, v ktorom sa Jasličková koná,“ povedal Patrnčiak.

Celý článok si môžete prečítať na TERAZ.sk

Jasličková pobožnosť 2013

jaslickova-2012Dňa 25.decembra 2013 o 15:00hod sa v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej usktoční tradičná Jasličková pobožnosť, ktorá sa už dlhé roky teší veľkému diváckemu záujmu. Atmosféru z minulého roku si môžete vychutnať vďaka fotografiám, ktorých autorom je Milan Kosec. Autorom videa a druhej sady fotogarfií je MRSTUDIO.

Video z Adventného koncertu

adventny-koncert-13Minulý týždeň (8.12.2013) sa v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej sukutočnil Adventný koncert. Pozrite si videozáznam z tohto koncertu, ktorý zhotovil František Mucha.

Adventný koncert

adventny-koncert-13ZŠ s MŠ Adama Františka Kollára v Terchovej vás srdečne pozýva na Adventný koncert, ktorý sa uskutoční 8.decembra 2013 o 15:00hod v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej.

Sv. Mikuláš zavíta aj do Terchovej

mikulas-14Oznamujeme všetkým mamičkám a ich deťom, že dňa 6. decembra t.j. v piatok navštívi našu obec Mikuláš so svojím sprievodom. Do centra obce príde na koči o 13,00 hod. a bude prechádzať po uliciach až do 16,00 hod.

Vianočný koncert PRE EVIČKU

koncert-pre-evicku-13Pozývame Vás na Vianočný koncert PRE EVIČKU, ktorý sa uskutoční 11. decembra 2013 o 16.30 hod. v koncertnej sále ZUŠ v Belá-Nižné Kamence. Tešia sa na vás žiaci a pedagógovia ZUŠ.

Zdeněk Hnát a klaviristky z Terchovej

zdenek-hnat22.novembra 2013 sa uskutočnil v budove Obecného úradu v Terchovej Koncert klavírnych skladieb, významného českého klaviristu Zdeňka Hnáta a klaviristiek z Terchovej.

Fotografie

Koncert klavírnych skladieb

koncert-klaviristky-a-hnatZDENĚK HNÁT, významný český klavirista, pedagóg, laureát medzinárodnej súťaže PRAŽSKÁ JAR a KLAVIRISTKY z Terchovej (ZUŠ L. Árvaya Žilina – elokovaná trieda v Terchovej) vás srdečne pozývajú KONCERT KLAVÍRNYCH SKLADIEB. Koncert sa uskutoční v PIATOK 22. 11. 2013 o 18:00 hod. v Obradnej sieni Obecného úradu v Terchovej.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.