Jánošík Extreme Triathlon

janosik-extreme-triathlonJÁNOŠÍK je triatlon, ktorý vás prevedie krásnou krajinou a zavedie vás do miest kde žil a dobrým ľuďom pomáhal národný hrdina Juraj Jánošík, ktorého život bol plný víťazstiev aj porážok. Je to triatlon, ktorý vám nič nedaruje. Krásny a jedinečný, extrémny a bolestivý zároveň.

Triatlon s rodinnou a priateľskou atmosférou, profesionálnym prístupom a kvalitnými službami. Zažite neopakovateľný deň spolu s vašimi priateľmi a rodinami, ktorí budú zdieľať všetky vaše slzy aj úsmevy. Víťazom je každý, kto zvládne celú trať a úspešne príde až do cieľa na pod Chlebom. Čas a poradie nehrajú žiadnu rolu. Ukáž čo je v tebe, príď a staň sa naozajstným hrdinom. Buď hoden titulu JÁNOŠÍK!

Dátum: 3. september 2016

Stále sú voľné miesta, môžete sa registrovať.

Propozície pretekov - všetky informácie (PDF)

Pravidlá preteku:

Vydali sme sa na neľahkú cestu, ale veríme, že nie zbytočnú. Myšlienka zorganizovať extrémny triatlon na Slovensku nám „vŕtala“ v hlavách už pár rokov, až napokon Peter (riaditeľ pretekov Volkswagen Slovakia Oravaman) a Jozef (riaditeľ pretekov Beh na Poludňový Grúň) dali hlavy dokopy a vymysleli naozaj čertovský plán. Po viacerých stretnutiach a spoločných túrach uzrel svetlo sveta prvý “extrémny” triatlon na Slovensku. Nad výberom trasy sme dlho uvažovali a hľadali sme to najlepšie riešenie. Našim cieľom bolo skĺbiť prírodu s folkórom a tradíciami. V súčasnosti sa s podobnými triatlonmi akoby roztrhlo vrece. Tak ako v prípade Oravamanu, aj Jánošík bude jedinečný a výnimočný, s vlastnou filozofiou a poslaním. Pri výbere trasy sme sa rozhodli spojiť región Oravy s Malou Fatrou. Dejiskom podujatia bude známa turistická obec Terchová, ktorú preslávili okrem krásnej prírody aj príbehy a povesti o slovenskom hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi. Využívajúc skúsenosti z oboch menovaných podujatí, prinášame triatlon, ktorý bude tvrdý a náročný, čistý a spravodlivý ku každému. Pretekári a ich doprovod sa môžu tešiť na profesionálnu organizáciu a starostlivosť. Nebude chýbať príjemná rodinná a priateľská atmosféra, jedinečné zázemie, dostatok občerstvenia a pohostenia pre pretekárov a ich podporné tímy.

Trať pretekov:

Čaká vás deň plný dobrodružstva, krásnej prírody, pokory a bolesti, kamarátskej pomoci a šťastia. Na ceste do cieľa vám bude stáť 3,8 km plávania v noci na Oravskej priehrade za svetiel majákov a svetiel sprievodných plavidiel, 180 km prevažne nočnej cyklistiky na území Oravy a Kysúc s prevýšením 2600 m a 8 stúpaniami so sklonom 12 – 17 % a nezabudnuteľný maratón v okolí rodiska Juraja Jánošíka s prevýšením 2600 m. Maratón ako žiadny iný. Strmý, prudký, náročný, technický, strmý a ešte strmší. Čakajú vás malebné Jánošíkové diery, mohutný Veľký Rozsutec a vytúžený cieľ na vrcholnej stanici lanovky pod Chlebom. Počasie na horách sa vie ľahko zmeniť, takže treba byť pripravený na čokoľvek, čo vás na 226 km trasy môže v jesennom období pristihnúť. Od tmy, hmly, dažďa, silného vetra či sneženia, po teplé a slnečné počasie. V septembri je na horách možné naozaj všeličo.

Plávanie: 3,8 km – Oravská priehrada (Slanícky ostrov – Prístav) (štart o polnoci)
Cyklistika: 180 km, prevýšenie 2600 m (do 6:00 po tme) (Stop-Time 10:15)
Oravská priehrada – Prístav – Nižná – Oravský Podzámok – Hruštín – Breza – Novoť – Oravská Lesná – Zázrivá – Terchová – Stará Bystrica – Oravská Lesná – Zázrivá – Terchová.
Beh: 42,2 km, prevýšenie 2600 m
Terchová – Jánošíkové diery –Veľký Rozsutec– Chleb – horná stanica lanovky pod Chlebom.

MAPA

Viac informácii nájdete na: http://svkxtri.com/

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

  1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články