MenuVšetky články

Halušky Terchová

Pozývame vás na medzinárodnú súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek s názvom Halušky Terchová.

Terchová bude plná bryndze a halušiek, milovníkov halušiek a kuchárov, ktorí budú variť halušky.

Súťažiť budú družstvá aj jednotlivci v disciplínach ako varenie bryndzových halušiek, jedenie halušiek na čas, pitie žinčice, či jedenie syrovej nite.

Okrem súťaží vás zabavia vystúpenia najroznejšich hudobných skupín. Vstupné na MS vo varení a jedení bryndzových halušiek v Terchovej je 5 eur. V cene vstupného je okrem množstva zábavy aj porcia bryndzových halušiek (150 g).

Medzinárodné stretnutie zbojníkov

Budete svedkami jedinečného stretnutia zbojníkov v súboji o najlepší zbojnícky guláš, grilované špeciality, taktiež zaujímavých súťaží v sile, zručnosti a obratnosti pre deti aj dospelých. Podujatie spestrí lákavý kultúrny program – zbojnícky bál, ľudové remeslá, stretnutie s Jánošíkom, hádzanie valaškou, hľadanie zbojníckeho pokladu a iné.

Zaujímavosti obce Terchová

Terchová je vyhľadávanou oblasťou turistického ruchu nielen kvôli svojim prírodným krásam, ale aj pre množstvo zaujímavosti, ktoré ponúka pre svojich návštevníkov. Asi najvyhľadávanejšou atrakciou je socha Juraja Jánošíka, ktorá sa nachádza v centre obce smerom do Vrátnej.

Medzi unikátnosť tohto regiónu nesporne patrí aj Krížová cesta na vrch Oravcové, ktorej autorom ...

Ubytovanie

Terchová ponúka pre svojich návštevníkov množstvo ubytovacích kapacít rôzneho druhu a kategórie. Je len na Vás, ktoré si zvolíte a prežijete v ňom jedinečné chvíle späté s návštevou Jánošíkoveho kraja.

Pre zobrazenie väčšieho množstva ubytovacích kapacít navštívte stránku Združenia Turizmu Terchová.

www.ztt.sk

Ostatné podujatia

Terchová sa so svojim množstvom organizovaných podujatí radí na popredné miesto medzi obcami a mestami na Slovensku.

Okrem hlavných podujatí, sa každoročne organizujú aj iné podujatia, ktorých obľuba z roka na rok rastie. Určite treba spomenúť Jasličkovú pobožnosť, Poďakovanie za lásku Jánovi Pavlovi II. či Poľovnícky deň sv. Huberta.

Sú tu však ...

Gazdovské kone

Pozdvihnúť gazdovského ducha a ukázať, že gazdovia nevysedávajú len v krčme špinaví a smrdiaci od hnoja, sa rozhodla skupina terchovských nadšencov a pripravila preteky gazdovských koní. Autorom myšlienky bol Ján Grondžák. Už prvý ročník za hotelom Diery sa stretol s veľkým ohlasom a motivoval organizátorov do ďalších rokov.

Už niekoľko rokov sa ...

Terchovský Budzogáň

Fanúšikov Rockovej hudby každoročne víta Terchová s podujatím Terchovský Budzogáň. O tom, že sa im tu naozaj páči svedčí najmä ich neustále narastajúci záujem o tento festival. Niet sa však čomu čudovať. Okrem Kabátu sa tu vystriedalo množstvo iných populárnych hudobných skupín ako Tublatanka, Horkýže Slíže, Iné Kafe a mnohí ...

Country Fest Rozmarín

Toto pomerne nové podujatie sa postupne v Terchovej udomácňuje, čo odzrkadľuje aj každoročne vyšší divácky záujem. Počas dvoch dní tohto podujatia, ktoré sa koná v Amfiteátri nad Bôrami sa na pódiu vystriedajú najrôznejšie skupiny tohto hudobného žánru. Okrem iných sa na Rozmaríne už predstavili legendy ako Čechomor, Děda Mládek Illegal ...

Cyrilometodské dni

Cyrilometodské dni sú neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho leta v Terchovej. Každoročné oslavy venované našim vierozvestcom, ktorým je zasvätený tunajší kostol sa konajú vždy za prítomností najvyšších cirkevných hodnostárov Žilinskej diecézy.

Podujatie je bohaté na liturgický, ale i kultúrny program. Je rozdelené do niekoľkých dní, počas ktorých je pre veriacich pripravené plné duchovné ...

Jánošíkove dni

Terchová je už takmer 120 rokov známa svojou neopakovateľnou hudobnou tradíciou, čo pravidelne pripomína  aj „terchovský štátny sviatok“, zvaný Jánošíkove dni.

Popri dominantnom folklóre nechýba ani prezentácia iných hudobných žánrov, vernisáže výstav, prezentácia ľudových remesiel, razenie dukáta, ohňostroj...

Nezabudnuteľné zážitky a iskrivú atmosféru každoročne sľubuje, tradične, piatkový terchovský večer. Sobotňajší galaprogram predstavuje ...

Terchovské podujatia

Obec Terchová je okrem množstva prírodných krás, ktoré ju obklopujú, bohatá aj na kultúrne podujatia, ktoré sa konajú počas celého roka. Okrem tradičného privítania Nového roka sa v zime konajú Preteky gazdovských koní. Leto v Terchovej spestrujú okrem vychýrených Jánošíkových dní aj podujatia, ktoré sa svojim žánrom od Jánošíkových dní ...

Obec

Krajina pod majestátnym Mníchom, opradená mnohými tajomnými legendami a mýtmi. Ich zásluhou sa o nej podarilo v priebehu rokov vytvoriť dojem kúska nášho sveta, kde majú magické tajomstvá zelenú. Skutočnosť je však, ako sa to v podobných prípadoch stáva, prozaickejšia.

Rovnako tak korene pátrania po oných legendách, či mýtoch. O podstatnú ...

Image

Zápis do UNESCO

Image

Partneri

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
HZZ

Ostatné odkazy

Image
Image

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii