unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Medzinárodný stolnotenisový turnaj družstiev Terchová 2019

Spol. fotoDňa 15.9.2018 stolnotenisový klub Terchová zorganizoval už 7. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja družstiev o pohár starostu obce  Terchová. Turnaja sa zúčastnilo domáce družstvo z Terchovej, zo Strečna a družstva z družobných obcí Dunajskej Lužnej a Velehradu.

Z víťazstva sa tešilo domáce družstvo z Terchovej, ktoré hralo v zložení Peter Herud, Dagmar Gallová, Ján Cingel a Miroslav Pakoš. Vo finále porazilo minuloročného víťaza z Dunajskej Lužnej. V boji o 3. miesto vyhralo družstvo z Velehradu, ktoré porazilo družstvom zo Strečna. Turnaj bol výbornou prípravou na stolnotenisovú súťaž 2019/2020, ktorá začína už 24.9.2019. Družstvo Terchovej A vycestuje v rámci 7. ligy do Višňového a o deň neskôr dňa 25.9.2019 sa v domácom prostredí  po prvý raz predstaví aj družstvo Terchovej B, ktoré v rámci v 9 ligy privíta družstvo Krásna B.

Pozvánka na zasadnutie OZ - 6. september 2019

erbPozývame vás na zasadnutie obecného zastupiteľstva obce Terchová, ktoré sa bude konať 6. septembra 2019 v zasadačke obecného úradu v Terchovej o 10:00 hod. Program OZ nájdete v pozvánke.

Pozvánka

Oldtimer Rallye Tatry 2019

AG0U1672 výsledokDňa 23. augusta 2019 zavítala pod sochu Juraja Jánošíka v Terchovej Oldtimer Rallye Tatry 2019 - najväčšie športové veteránske podujatie usporiadané na Slovensku. Oldtimer Rallye je päťdňová medzinárodná súťaž historických automobilov s celkovou dĺžkou trate 312,2 km.

Predstavilo sa celkom 62 historických vozidiel, z ktorých najstaršie je z roku 1906.

Fotografie prináša František Mucha.

Opakovaná voľba kontrolóra obce Terchová - 2019

erbObec Terchová vyhlasuje opakovanú voľbu hlavného kontrolóra obce Terchová na deň 6. september 2019.

Oznámenie o voľbe kontrolóra obce Terchová - 2019
Podmienky k voľbe kontrolóra obce Terchová - 2019

Buďme zodpovednejší pri separovaní odpadu!

separovanie-titulkaV poslednom čase sa pri odvoze plastov a skla, separovaných komodít z domácnosti, v značnej miere objavil komunálny odpad. Vzhľadom na to vyzývame občanov k dôslednejšiemu separovaniu týchto komodít. Tiež upozorňujeme aj na to že tieto separované komodity majú byť v nádobách resp. vreciach na to určených – zelených – sklo, - žlté – plasty. V prípade že farba na nádobe nezodpovedá druhu odpadu je potrebné výrazne označenie nápisom s druhom odpadu. Nádoby je potrebné pripraviť na deň zberu na miesto prístupné zbernému vozu. Pri najbližšom zbere a odvoze plastov a skla 16.7. a tiež aj následných bude prebiehať náhodná kontrola správnosti separovania. Nesprávne vyseparované odpady nebudú vyvezené a pôvodca odpadu bude vyzvaný k náprave.

Pozvánka na zasadnutie OZ - 12. júl 2019

erbPozývame vás na zasadnutie obecného zastupiteľstva obce Terchová, ktoré sa bude konať 12. júla 2019 v zasadačke obecného úradu v Terchovej o 10:00 hod. Program OZ nájdete v pozvánke.

Pozvánka

Pozvánka na zasadnutie OZ - 27. jún 2019

erbPozývame vás na zasadnutie obecného zastupiteľstva obce Terchová, ktoré sa bude konať 27. júna 2019 v zasadačke obecného úradu v Terchovej o 10:00 hod. Program OZ nájdete v pozvánke.

Pozvánka

Štatiskické zisťovanie zdravotného stavu obyvateľstva v našej obci

statisticky-uradUpozorňujeme občanov, že v čase od 1. júla do 31. decembra 2019 môže v našej obci prebiehať štatistické zisťovanie zdravotného stavu obyvateľstva známe pod skratkou EHIS. Cieľom tohto zisťovania je prostredníctvom štatistických údajov a indikátorov zdravia získať obraz o zdravotnom stave obyvateľstva. Zisťovanie bude vykonávať zamestnanec Štatistického úradu SR, ktorý je povinný sa preukázať v domácnostiach osobitým poverením.

Viac informácii nájdete v dokumente zaslaného od Štatistického úradu SR.

Odovzdávanie kompostérov pre občanov

komposterVzhľadom na urýchlenie doručenia kompostérov do všetkých domácnosti v obci sa budú kompostéry vydávať občanom na obecnom hospodárskom dvore Poddubencom dňa 12.6.2019 to je v stredu od 14.00 do 18.00 hod.

Na odvoz kompostéra postačuje osobné auto prípadne dvojkolesová kárička. Občanom ktorí si nevyzdvihnú kompostér bude im doručený v priebehu tohto roku.

Voľba kontrolóra obce Terchová - 2019

erbObec Terchová vyhlasuje voľbu hlavného kontrolóra obce Terchová na deň 12. júl 2019.

Oznámenie o voľbe kontrolóra obce Terchová - 2019
Podmienky k voľbe kontrolóra obce Terchová - 2019

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.