unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Od Tatier k Dunaju na bicykli aj napriek skleróze multiplex 2019

od-tatier-k-dunajuAj tento rok sa v našej obci zastavia cyklisti v rámci podujatia s názvom Od Tatier k Dunaju na bicykli aj napriek skleróze multiplex 2019. Toto cyklistické podujatie má za úlohu šíriť osvetu o skleróze multiplex a umožniť pacientom s týmto závažným degeneratívnym ochorením nervovej sústavy spoločne sa bicyklovať a prekonávať prekážky. Toto podujatie sa tento rok uskutoční od 20. do 24. mája 2019. Plánovaný príchod do našej obce je 21. mája 2019 okolo 12:00 hod.

Privítanie detí do života - 2019

AG0U5277Deň matiek v Terchovej je už dlhé roky spätý s privítaním detí do života, ktoré sa narodili za uplynulé obdobie. Nebolo tomu inak ani tento rok, kedy sme 12. mája 2019 v priestoroch OÚ v Terchovej, takto za prítomnosti rodičov a predstaviteľov obce na čele so starostom prívítali 40 detí. Fotografie z akcie prináša František Mucha.

Fotogaléria

Obecné noviny apríl 2019

noviny-newPrinášame vám aprílové vydanie Obecných novín.

Kompostéry do každej domácnosti

komposterObec Terchová zavádza pre všetky domácnosti nový systém nakladania s biologicky rozložiteľnými komunálnymi odpadmi. Spočíva v povinnosti svojpomocne zhodnocovať tento odpad formou domáceho kompostovania. K tomu budú jednotlivým domácnostiam BEZPLATNE pridelené zo strany obce kvalitné plastové kompostéry typ: 1050 L, v počte 1ks a príslušné návody na jeho používanie.

Svätá omša - skauti (fotoreport)

omsaPri príležitosti sviatku sv. Juraja, patróna skautov, ktorý sa v liturgickom kalendári slávi 24. apríla, sme mali v našom kostole Sv. Cyrila a Metoda v Terchovej slávnostné posvätenie skautských šatiek našich nováčikov skautov a nových regenrov. Fotogalériu prináša František Mucha.

„Najväčší Slovák" (fotoreport)

bib-d-najvacsi-slovak-jpg-clanokW1. mája 2019 vyvrcholila celoslovenská televízna anketa s názvom Najväčší Slovák. Medzi top 10 slovenských osobností sa dostal aj rodák z Terchovej, slovenský národný hrdina, Juraj Jánošík. Na záverečnom galaprograme nechýbala ani delegácia z Terchovej. Juraja Jánošíka obhajoval počas galaprogramu Peter Cabadaj. Víťazom sa nakoniec stal Milan Rastislav Štefánik. Fotoreport prináša František Mucha.

Veľkonočný turnaj v stolnom tenise 2019

IMG 20190427 150716Stolnotenisový klub Terchová usporiadal dňa 27.4.2019 už 18. ročník Veľkonočného turnaja v stolnom tenise v telocvični ZŠ Terchová ústredie. V súťaží jednotlivcov bolo poradie:

1. Ján Cingel
2. Peter Herud
3. Dagmar Gallová

8. ročník stolnotenisového turnaja žiakov

IMG 20190426 155000STK Jánošík Terchová usporiadal dňa 26.4.2019 už 8. ročník stolnotenisového turnaja žiakov v telocvični ZŠ Terchová ústredie.

Zmena v káblovej televízii - potreba preladenia niektorých kanálov

tv watchingPre príjem všetkých programov digitálneho vysielania Káblovej televízie v Terchovej je potrebné preladiť svoj TV prijímač.

Vo vysielaní v rozvode Káblovej televízie v Terchovej ZMENILI vysielanie niektoré TV stanice (Markíza, DOMA) a je preto nevyhnutné preladiť svoje TV prijímače.

Juraj Jánošík - Najväčší Slovák

uw7Q.janosik pngUrčite ste si všimli, že súčasťou televíznej ankety RTVS s názvom Najväčší Slovak, je aj terchovský rodák a slovenský národný hrdina Juraj Jánošík. V tejto ankete hlasujú diváci  za najväčšiu historickú osobnosť Slovenska. Podporiť Juraja Jánošíka môžete zaslaním SMS v tvare NAJSLOVAK(medzera)5 na číslo 9977.

Cena SMS je 1,00 Euro s DPH. Odpovedná potvrdzovacia SMS nebude zasielaná. V jednej zaslanej SMS môže byť uvedené len jedno meno nominovanej osobnosti, inak sa sms nebude počítať. Počet správ z jedného čísla nie je obmedzený.

 

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.