Country Fest ROZMARÍN TERCHOVÁ 2012 - program

rozmarin-program-2012Na jubilejnom 5. ročníku CFRT 2012 pod taktovkou nášho priateľa, skvelého muzikanta a moderátora Miša HUDÁKA sa predstaví množstvo známych i menej známych kapiel.

Piatok - 3.8.2012:

14:30 - LONGHORNS
15:30 - COUNTRY KRAVY
16:30 - THE CROWD
17:30 - NEŘEŽ
18:30 - MLOCI
19:30 - Tomáš KLUS
21:00 - SCHOVANKY
22:30 - TAXMENI
00:30 - COUNTRY BÁL (do tanca hrá a spieva kapela ASCALONA, tanečná skupina COLOREDO)

Sobota 4.8.2012:

13:00 - JADA
14:30 - ARVAGRASS
15:30 - KARPATSKÉ HORKÉ
16:30 - DOROTA KRAVCZYK & ALABAMA
17:30 - PEPA NOS
18:30 - Willie JONES a NEZNÁMI USA/SK
19:30 - J&F NEDVĚD
21:00 - LONSTAR BAND
22:30 - ŽOBRÁCI
00:30 - COUNTRY BÁL (do tanca hrá a spieva kapela PACIPACIFIK, tanečná skupina COLOREDO)

V piatok 3.8.2012:

 • o 14.30 hod  občasné brnkanie pri ohni v Šuňave sa začalo meniť na kapelu  LONGHORNS. Dlhé rohy je druh dobytka žijúci v Texase, nechajte sa prekvapiť ako popradské dlhé rohy zaútočia v terchovskej rozmarín aréne.
 • o 15.30 hod  skupina COUNTRY KRAVY vznikla v roku 1998.  Názov vzbudzuje pozornosť, vznikol spontánne ako rýdzo slovenská recesia voči  ťažko zapamätateľným amerikanizovaným názvom kapiel. Repertoár  skupiny  vychádza  z tradičných skladieb v oblasti country a vlastnej tvorby.
 • o 16.30 hod  kapela THE CROWD moderný melodický country rock, príjemné skladby to je „Dobrá parta“ s Púchova, nenájdete ich na webe ani ich skladbu na You tube ale sú všade tam kde bude dobrá country zábava.
 • o 17.30 hod  kapela NEŘEŽ čo dodať 30 rokov skvelej muziky - tešte sa. Budete počuť nie len Neřež ale aj Nerez.
 • o 18.30 hod  skupina MLOCI hudobno – dobrodružná skupina oslávila 15.októbra 2011 neuveriteľných 27 rokov nepretržitej koncertnej a tvorivej činnosti.
 • Pôvodný, veľmi svojrázny a nezaraditeľný hudobný žáner, vychádzajúci z tradícií country, folku a ľudovej tvorby si získava stále nových fanúšikov. Zážitok z koncertov umocňujú netypické (vlastne už typické) kostýmy a nečakaná javisková šou. Koňoše s Prešova nepoznajú hranice bo už baveli všadzi a ešti i daľej a teraz prišli do Terchovej.
 • o 19.30 hod  Tomáš KLUS bývali juniorský majster Európy v modernom päťboji, dnes najúspešnejší (po Kájovi) strieborný český slávik 2011, držiteľ troch cien Andel 2011 v kategórii: Zpěvák roku, Album roku a Nejprodávanější deska roku. V hudobných cenách Žebřík 2011 získal taktiež tri ceny, v kategórii: Album roku, 2. miesto  Spevák roku a 2. miesto Skladba roku. Jednoducho kam príde je jednička a „ vyprodáno“.
 • o 21.00 hod   SCHOVANKY dnes už legendárna prvá dámska kapela v Európe. V minulom roku oslávili 40 rokov pôsobenia na hudobnej scéne, asociácia české Country music ich uviedla do siene slávy za prínos pre českou country hudbu. Už v roku 1990 získali cenu Zlatá kytara ako najlepšia dámska country kapela v Európe. Uskutočnili viac ako 4000 koncertov nielen u nás, ale i v Európe v Ázii a na Kube. Na svojich cestách po svete sa SCHOVANKY stretli na pódiách s hviezdami, ako Emmylou Harris, Stella Parton, Willie Nelson, ale zaspieval si s nimi i Johnny Cash..
 • o 22.30 hod  TAXMENI v súčasnosti najvýraznejšia country kapela v Čechách, už štyridsať rokov na scéne. Vo svojom názve s úsmevom parafujú výrez „výběrčí daní“, avšak namiesto „braní“ oni skôr „ponúkajú“ pekné pesničky a skvelú zábavu. Nevieme či prídu na dostavníku alebo na vojenskom džípe ale isto „nebeský jazdci“ na Vás rozbalia to najlepšie čo vedia.

Na COUNTRY BÁLE do tanca hrá a spieva kapela:

 • 00.30 – 04.00 hod ASCALONA ak ma pamäť neklame kapela číry country hudobnú scénu už 13 rokov a nakoľko sa im to celkom darí na jubilejnom 5.ročníku CFRT 2012 nesmú chýbať.  Hity spred 10, 20, 30 rokov ale aj skladby s dnešnej doby, slušne znejúce viachlasy okorenené a ochutené progresínými sólami to je to čo môžete očakávať „ fajn brnkačka“. Štramákom s Ascalony a partnerom na country bále bude tanečná skupina COLOREDO. Fešandy svoje tanečné umenie v klasickom a modernom country, square dance a americkom spete nielen predvedú, ale budú sa snažiť Vás ho aj naučiť.

V sobotu 4.8.2012 sa predstavia kapely:

 • o 13.30 hod JADA martinská skupina, do Terchovej ma na skok a ak sa im nové CD podarí, tak írske tradicionály pre aranžované na svojský country rock, bude spestrením festivalu - určite sa máme načo tešiť.
 • o 14.30 hod ARVAGRASS Oravská bluegrassová skupina, V ich skladbách počuť tradičný bluegrass  s veselými melódiami a textami ľudového folklóru.
 • o 15.30 hod  kapela KARPATSKÉ HORKÉ s pod Malých Karpát hrá svojskú formu world – music s prímesou folku, rocku, džezu či blues a týmito vplyvmi sú poznačené ich úpravy slovenských ľudových piesni a balád. Máloktorá kapela sa môže pochváliť spoločným koncertom s kapelou Čechomor (tentoraz to ale nebude).
 • o 16.30 hod  DOROTA KRAVCZYK & ALABAMA od 9 rokoch sa venuje hudbe, jedinečná mladučká talentovaná speváčka, ktorá už dosiahla pekný úspech nie len doma ale v zahraničí. Dotty spieva americké country hity, a to piesne amerického pesničkára Rona Reid Gardner, na ktoré jej exkluzívne pravá poskytol sám autor, ale okrem iných spieva aj piesne Poľskej legendy M.Lonstar.
 • o 17.30 hod PEPA NOS nie je čo riešiť: FOLKOVÁ LEGENDA v ČESKEJ REPUBLIKE
 • o 18.30 hod  Willie JONES a NEZNÁMI USA/SK  celým  menom Willie Brian Jones sanarodilv Texase. Účinkoval v úspešnej nemecko – americkej kapele Shady Mix, spolu so speváčkou a textárkou  Wil Maring a huslistom Markom Stoffelom. NEZNÁMI Kapela má niekoľko významných ocenení z festivalov Porta 2009, Cena Michala Tučného 2010 a v roku 2011 dostali certifikát od Association Main Scene Of Country Music.
 • o 19.30 hod   J & F NEDVĚD
 • o 21.30 hod  LONSTAR BAND M. LONSTAR najvýznamnejšia osobnosť country hudby v Poľsku, jeden z jej otcov- zakladateľov a hlavnou hnacou silou tejto subkultúry, autentická žijúca legenda. Robí hudbu svojim vlastním spôsobom: priamo zo  srdca, vychádzajúc zo svojho životného štýlu ktorý je reálny, inteligentný, rebelny a týmto spôsobom vzniká, hudba s ľudským rozmerom. Pán spevák a skladateľ s impozantným zoznamom hitov na svojom konte, ktoré sa časom stali poľskými country hymnami.
 • o 22.30 hod  ŽOBRÁCI  pochádzajú zo „ Spojených Štátoch Východoslovenských“ V repertoári skupiny sú predovšetkým tradičné country a bluegrassové skladby, ale aj džezové tradicionály, bluesové a folkové skladby a svetové evergreeny. Vystúpenia sú doplnené vlastnými moderátorskými textami, ktoré sú zmesou skutočných príhod, fikcie a okamžitej improvizácie. Kapela sa striktne nepridržiava žiadnych tradičných žánrových obmedzení.

V sobotu na COUNTRY BÁLE do tanca hraje a spieva kapela:

 • PACIPACIFIK Dano, Rasťo, Vlado a Michal partička zvolenských muzikantov, ktorý si získali už divákov a poslucháčov nie len u nás ale aj v zahraničí, minuloročný držiteľ ocenenia diváckej porty. Aj týmto štramákom s Pacipacifiku bude partnerom na country bále tanečná skupina COLOREDO. Fešandy svoje tanečné umenie v klasickom a modernom country, square dance a americkom spete nielen predvedú, ale budú sa snažiť Vás ho aj naučiť.

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

 1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články