Výsledky Techovského polmaratónu

DSC 8770V sobotu, 10. októbra 2015 o 10:10 hod sa v Terchovej uskutočnil prvý ročník Terchovského polmaratónu, ktorého trasa viedla od obecného úradu do Štefánovej a Vrátnej. Na dvoch tratiach v celkovo štyroch kategóriách sa dovedna predstavilo 172 bežcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Ukrajiny a Španielska. Polmaráton mužov vyhral Matej Pechota, ktorý 21,1 km dlhú trať zvládol v čase 1:22:59,9. Najlepším Terchovcom bol Tomáš Dikoš (so stratou 01:37,7), ktorý skončil na celkovom treťom mieste. Zo žien v polmaratóne zvíťazila Anna Bološáková s časom 1:38:39,5. Najlepšou Terchovkou bola Katarína Mažgútová so stratou na najlepšiu ženu 16:58,5. Polovičnú, 10 km dlhú trať najlepšie v kategórii mužov zvládol Konstantin Železov (UKR) za 0:38:11,1. Václav Bobáň bol na tejto trati najlepším Terchovcom so stratou 3:52,8. Zo žien túto trať vyhrala Lucia Vlčáková, ktorá dobehla v čase 0:44:39,3. Najlepšia Terchovka v tejto kategórii bola Markéta Mališová so stratou 16:24,1.