ŽSS Podolie

ŽSS PodolieSkupina bola založená v roku 2000 a od jej vzniku sa v skupine vystriedalo viac, ako 20 členiek. V tomto období pracuje 10 žien a dievčat z Terchovej a susedných obcí Kubíková, Dolná Tižina a Zázriva v ustalenej zostave, ktorá sa stretáva jedenkrát týždenne v priestoroch kultúrneho domu v Terchovej. Vedúci Miloš a Martina Bobáňovci z Terchovej založili túto spevácku skupinu hlavne preto, aby nadviazali na tradície a pokračovanie dedinskej folklórnej skupiny, ktorá v minulosti zanikla.

Ženská spevácka skupina PODOLIE spracúvava folklórny materiál hlavne svojej rodnej obce Terchová, jej rôzne štýly spevu charakteristické pre každú z kopaníc tejto obce.
Spolupracuje s detskou ľudovou hudbou Terchovček, ktorá sprevádza túto skupinu na vystúpeniach doma i po celom Slovensku. V programe ženskej speváckej skupine PODOLIE je spracovaný i folklór zo susedných regiónov stredného i východného Slovenska.
Počas 6 rokov skupina vystupovala na folklórnych festivaloch v Detve, Skalici, Oraviciach, Terchovej, Bratislave, v Čechách i Poľsku.
Taktiež bolo zrealizovaných niekoľko rozhlasových nahrávok do relácie - Klenotnica ľudovej hudby v Slovenskom rozhlase.

V programe, kotrý trvá od 5 až do 60 minút, ponúka všetky žánre terchovského folklóru poprepletané rôznymi žartovnými i baldickými piesňami.
Program je vhodný na všetký príležitosti počas roka.

Kontakt
Vedúca speváckej skupiny PODOLIE: Martina Bobáňová
Tel..: 0915 820 692
Mobil: 0907 829 993

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články

DsFS - Terchovček

FS - Pupov

DFS Chotár