Obecná knižnica v Terchovej informuje: Príďte k nám, máme kopu dobrých kníh

Obecná knižnica v Terchovej informuje: Príďte k nám, máme kopu dobrých kníh

V roku 2020 sme z vlastných zdrojov (výber zápisného a pokuty z omeškania vrátenia kníh) a vďaka podpore Obecného úradu v Terchovej nakúpili do knižnice 192 nových knižničných jednotiek. Dlhšie sme čakali na prisľúbené peniaze zo schváleného projektu z Fondu na podporu umenia. Keďže peniaze prišli až koncom kalendárneho roka, rozhodli sme sa nechať celý nákup na rok 2021. Tituly nových kníh a autorov sme mali už dopredu povyberané s pomocou aktívnych čitateľov, ktorí avizovali, o aké diela majú záujem. V nákupe publikácií pomohla aj „covidová doba“. Kníhkupectvá nám samé vychádzali v ústrety dobrými zľavami (niekedy až 15%), a tak sme zakúpili už v tomto roku do knižničného fondu 265 nových titulov za 2 000 eur z projektu.

Myslíme, že sa do našej knižnice oplatí zájsť, pretože môžeme uspokojiť čitateľov s rôznym zameraním na literatúru. V prvom rade nám išlo o nákup novej detskej literatúry. V priebehu minulého roka sme robili prieskum medzi mladšími čitateľmi a mládežou, akých autorov najradšej čítajú, respektíve, aké témy ich zaujímajú. Preto bol aj najviac zastúpený nákup detskej literatúry; dovedna sme zakúpili 154 knižničných jednotiek. Po dohode s učiteľmi ročníkov 1 – 4 ZŠ sme kúpili pre potreby mimo čítankového čítania tri tituly kníh po 20 kusov. Okrem toho sme zakúpili aj 99 nových titulov beletrie a 15 titulov náučnej literatúry. V beletrii išlo hlavne o detektívky (D. Dán, J. L. Horst, C, Läcbergová, A. Marsonsová...), literatúru faktu, historické romány i romány zo súčasnosti od našich aj zahraničných autorov.

Pozývame všetkých milovníkov dobrých kníh do našej knižnice. Otvorená býva pondelok až piatok v čase od 13.00 do 17.00 hodiny.

Alena Cingelová

Fotografie

 

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

  1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články